Інтерфакс-Україна
17:22 10.06.2024

Ворожі атаки на об'єкти нафтової інфраструктури не вплинуть на ринок пального - директор "А-95"

2 хв читати
Ворожі атаки на об'єкти нафтової інфраструктури не вплинуть на ринок пального - директор "А-95"

Російські атаки на українські нафтосховища та об'єкти нафтопереробної інфраструктури не позначаться негативно на роботі внутрішнього ринку пального.

"В оперативному плані ніяких результатів ці атаки не дають. Пальне було і буде. Сьогодні це одна з небагатьох точок опори", - написав директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн на своїй сторінці у фейсбуці у понеділок.

За його словами, з 2022 року нафтобази в Україні майже не використовують, окрім як естакади для перевантаження із залізниці в бензовози.

"Якісь мертві залишки є, як і пари нафтопродуктів, які гарно горять. Тому виглядає ефектно. Навіть якщо десь щось і було та згоріло, вплив на ринок – нуль. Одразу приїжджає нове", - пояснив експерт.

Як він зазначив, особливістю ринку пального є його децентралізація у вигляді тисяч одиниць автозаправних комплексів, бензовозів, цистерн і терміналів, а також безлічі транспортних маршрутів постачань через кордон.

"Це вам не електроенергетика з її величезними об’єктами (читай мішенями). Попри масштабні атаки ринок функціонує як годинник, ба більше, у нас перманентний профіцит всіх марок пального", - констатував Куюн.

За його даними, росіяни, починаючи з 2022 року, атакували понад 50 нафтосховищ і нафтопереробних об'єктів на всій території країни, до 10 з яких - цього року.

"З професійної точки зору стратегія росіян мені не зрозуміла. Не виключаю, що після розвалу нашої енергетики вони багатіють думкою про нейтралізацію ринку пального, як джерела живлення для тих же генераторів. Але бомблять нафтобази два роки, а результату немає. І, що головне, не буде", - резюмував експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Європейська Комісія затвердила 47 стратегічних проєктів у сфері критичної сировини

Мінекономіки оголосило конкурс компаній для участі у URC 2025 в Римі

Доходи загального фонду держбюджету в березні-2025 виросли на 90,8% до березня-2024 завдяки гранту

Чисті інтервенції НБУ за минулий тиждень зросли на 31,4%

Зростання ВВП України у 2024р сповільнилося до 2,9% – Держстат

ФДМ має до кінця року запропонувати заходи для підвищення кваліфікації оцінювачів – програма з МВФ

Уряд перерахував ФРП 1,9 млрд грн для компенсації відсоткових ставок за "Доступними кредитами 5-7-9%" - Мінекономіки

МВФ оцінить доцільність оновлення вимог до розкриття інформації страховими й перестраховими брокерами до кінця 2025р - меморандум

Глава Мінагрополітики Коваль задекларував 1,5 млн грн доходів за 2024 рік

ДАР уже зареєстровав понад 200 тис. аграріїв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА