13:25 12.01.2024

Lviv.Tech.City став пілотним проєктом із використання BIM-технологій в експлуатації об'єкта

2 хв читати
Lviv.Tech.City став пілотним проєктом із використання BIM-технологій в експлуатації об'єкта

Інноваційний парк Lviv.Tech.City став пілотним проєктом із впровадження BIM-технологій на етапі експлуатації об'єктів, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" віцепрезидент UDP із розвитку інноваційних парків Віталій Мельник.

"Ми у Львові експлуатуємо, використовуючи BIM (Building Information Model, будівельне інформаційне моделювання), вивчаємо на етапі тестування, дивимося, яка має бути деталізація. Уже на етапі введення в експлуатацію в нас була команда, яка займалася трансформацією, адаптацією BIM-технологій під службу експлуатації", - сказав він.

Мельник додав, що Lviv.Tech.City було введено в експлуатацію наприкінці 2021 року, усі контракти 24 лютого було зупинено. "За загального негативу плюсом стало те, що у команди було менше завантаження і ми могли більше часу приділити процесу адаптації BIM для пілотного проєкту з експлуатації", - сказав він.

Після обкатки технології у Львові, буде ухвалюватися рішення про масштабування на об'єкти в Києві. "Я планував, що пройдемо цей етап до кінця року, але бачу, що не встигаємо, тому що, об'єктивно, частина інженерів у нас сьогодні у ЗСУ. Загалом у нас 15% людей із команди в армії. Це теж впливає на темпи. Плюс приліт (у Львові - ІФ-У) суттєво відтермінував наші плани, ми переорієнтувалися з експлуатації на відновлення. Тому ми зміщуємо наші плани десь на квартал, тобто орієнтовно в березні-квітні можна буде ухвалювати рішення", - сказав Мельник.

Як повідомлялося, бізнес-кампус інноваційного парку LvivTech.City влітку 2023 року постраждав від ракетного удару росіян по Львову. "Частково відновили роботу резиденти - коворкінг Spaces, кафе "Креденс". Але про розширення, збільшення і заселення зараз не йдеться. На паузі й частина проєкту. Щодо житлового кластера у Львові ми планували стартувати з ним у вересні 2023 року. Після прильоту некоректно говорити про старт будівництва, доки не покращиться ситуація", - повідомив Мельник.

Водночас девелопер констатував наявний інтерес до проєкту потенційних резидентів, зокрема іноземних.

"Щодо Львова зараз активно проводимо переговори з потужною іноземною компанією, яка, незважаючи навіть на те, що поруч із локацією був приліт, готова стати нашим резидентом. Але це потребує певного часу, процес узгодження в них дуже тривалий. Тож новини про них будуть не раніше наступної весни", - сказав Мельник.

Як повідомлялося, Lviv.Tech.City розташований на території промзони колишнього заводу "Львівприлад". Згідно з проєктом, загальна площа понад 110 тис. кв. м, із них житловий кластер понад 40 тис. кв. м. Першу чергу площею 18 тис. кв. м було запущено 2021 року.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА