Інтерфакс-Україна
19:20 08.11.2023

Федоров виступає за стимулююче оподаткування для криптоіндустрії

2 хв читати
Федоров виступає за стимулююче оподаткування для криптоіндустрії

Віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров виступає за встановлення стимулюючих податків для криптоіндустрії, на його думку, це збільшить надходження до бюджету країни і підвищить її інвестиційну привабливість.

"Податки мають бути на рівні 5% для доходів фізосіб і 18% для компаній із додатковою можливістю користуватися перевагами податкового режиму Дія.City", - написав Федоров на своїй сторінці у фейсбуці у середу.

Він додав, що встановлення стимулюючих податків для криптоіндустрії сприятиме детінізації нового сегмента економіки.

Віцепрем'єр послався на дослідження Ukraine Economic Outlook, згідно з яким через відсутність регуляцій у період з 2016 до 2022 рр.. Україна потенційно втратила в криптовалютному секторі $48,8 млрд ВВП і $4 млрд податкових надходжень.

У дослідженні наголошується, що основною проблемою криптосектора є його тінізація. Водночас розв'язати цю проблему пропонується завдяки створенню податкової реформи для криптосектора, включно зі встановленням правильних податкових ставок, що створить передумови для легалізації криптовалют і збільшення податкових надходжень до бюджету.

"Таким чином, детінізація навіть 20-40% сектора призведе до збільшення бюджетних надходжень", - ідеться в дослідженні.

Крім цього, 7 листопада 2023 року народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Сова подав на розгляд до Верховної Ради законопроєкт №10225 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій із віртуальними активами". Цей законопроєкт також містить нову редакцію закону про віртуальні активи.

Згідно з даними агентства "Інтерфакс-Україна", йдеться про законопроєкт, який раніше розробляла Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), що декларувала врахування в ньому норм європейської директиви Markets in Crypto assets (МІСА).

Щодо оподаткування пропонується, щоб воно здійснювалося раз на рік, а загальний фінрезультат від операцій з віртуальними активами визначав платник податку.

Також, законопроєкт містить норми про внески за регулювання з боку учасників ринку в розмірі від 25 тис. до 80 тис. неоподатковуваних мінімумів податків громадян (зараз 17 грн).

Член НКЦПФР Юрій Бойко раніше зазначав, що законопроєкт комісії дійшов до рівня узгодження з міністерствами та МВФ. Водночас він висловлював сумнів, що Рада пропустить стимулююче оподаткування для криптоіндустрії.

Ще раніше голова профільного парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної діяльності Данило Гетманцев розкритикував НКЦПФР за зволікання з подачею законопроєкту про віртуальні активи до Ради і припустив, що комітет може запропонувати свій варіант законопроєкту.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА