09:01 08.11.2023

Очільник Мінфіну закликає зосередитися на створенні фінансових умов для перелому воєнної кампанії

2 хв читати
Очільник Мінфіну закликає зосередитися на створенні фінансових умов для перелому воєнної кампанії

Проєкти відновлення та капітальних інвестицій місцевих бюджетів варто відкласти для максимального задоволення потреб воєнної кампанії, закликав міністр фінансів України Сергій Марченко на організованому Центром економічної стратегії у вівторок вебінарі щодо передання "військового" податку на доходи фізосіб (ПДФО) від місцевих бюджетів центральному.

"Чомусь, здається, у когось зараз триває бурхливе відновлення від війни, а хтось опікується банальним питанням виживання на середньострокову перспективу - без відсутності ясних і зрозумілих перспектив щодо того, яким чином ми утримуватимемо військову машину і всю воєнну кампанію", - наголосив міністр.

Він визнав, що нерозуміння моменту, в якій ситуації зараз перебуває Україна, є проблемою і заявив, що за таких умов компроміси важко досяжні.

Марченко закликав усіх згадати початок повномасштабної війни - березень-квітень 2022 року, коли "не було політики, політизованості цих питань".

"Я не знаю, що змінилося. На мою думку, лише ситуація стала гіршою з погляду наших перспектив, вона точно не є кращою", - сказав керівник Мінфіну.

Він зазначив, що уряд у держбюджеті-2024 пропонує ліквідувати Дорожній фонд на 95 млрд грн і прибирає всі капітальні видатки, які є в центральної влади, щоб зосередитися на фінансуванні воєнної кампанії, хоча також розуміє, що це спричиняє проблему економічного виживання.

"Але зараз не про це. Нам зараз потрібно створити умови, щоб ми переломили хід воєнної кампанії. Якщо це незрозуміло комусь, я не бачу сенсу вкотре про це розповідати. І шукати додаткові аргументи компромісів", - зазначив Марченко.

Він уточнив, що щодня військова кампанія вимагає 5 млрд грн із бюджету і закликав "повернутися в реальність - у ситуацію в березні-квітні 2022 року".

Проєкт держбюджету-2024 до другого читання передбачає доходи 1 трлн 768,5 млрд грн, зокрема загального фонду 1 трлн 596,6 млрд грн, і витрати 3 трлн 355,0 млрд грн, зокрема загального фонду 3 трлн 120,6 млрд грн.

Граничний дефіцит становить 1 трлн 571,5 млрд грн. Водночас, за словами Марченка, з $41 млрд зовнішнього фінансування (середньорічний курс очікується 40,7 грн/$1) наразі поки що відсутнє підтвердження надходження $29 млрд.

Перенаправлення "військового" ПДФО дасть змогу держбюджету-2024, за оцінкою Марченка, отримати близько 96 млрд грн.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Частину новорічного бюджету 7 із 10 українців спрямують на благодійність, зокрема 91% бебі-бумерів - на ЗСУ

У Києві понад 300 будинків налагодили автономне енергопостачання - Кличко

Приват, Ощад, mono, Райф і асоціації НАБУ та АУБ підписали меморандум про посилення фінмоніторингу

Індпарк "Формація.Львів" отримав понад 114 млн грн від Мінекономіки

Право на реструктуризацію боргів отримають підприємства, чия інфраструктура пошкоджена в районах активних бойових дій - Шмигаль

Вартість житла в новобудовах може зрости на 25% у 2025 р.

Українці подали вже понад 6 млн заяв на "Зимову єПідтримку" - Шмигаль

"Укрзалізниця" пропонує підвищення вантажних тарифів на 37%

Для післявоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько мільярда грн - Ковлар Груп

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання для майже 23 тис. абонентів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА