09:01 08.11.2023

Очільник Мінфіну закликає зосередитися на створенні фінансових умов для перелому воєнної кампанії

2 хв читати
Очільник Мінфіну закликає зосередитися на створенні фінансових умов для перелому воєнної кампанії

Проєкти відновлення та капітальних інвестицій місцевих бюджетів варто відкласти для максимального задоволення потреб воєнної кампанії, закликав міністр фінансів України Сергій Марченко на організованому Центром економічної стратегії у вівторок вебінарі щодо передання "військового" податку на доходи фізосіб (ПДФО) від місцевих бюджетів центральному.

"Чомусь, здається, у когось зараз триває бурхливе відновлення від війни, а хтось опікується банальним питанням виживання на середньострокову перспективу - без відсутності ясних і зрозумілих перспектив щодо того, яким чином ми утримуватимемо військову машину і всю воєнну кампанію", - наголосив міністр.

Він визнав, що нерозуміння моменту, в якій ситуації зараз перебуває Україна, є проблемою і заявив, що за таких умов компроміси важко досяжні.

Марченко закликав усіх згадати початок повномасштабної війни - березень-квітень 2022 року, коли "не було політики, політизованості цих питань".

"Я не знаю, що змінилося. На мою думку, лише ситуація стала гіршою з погляду наших перспектив, вона точно не є кращою", - сказав керівник Мінфіну.

Він зазначив, що уряд у держбюджеті-2024 пропонує ліквідувати Дорожній фонд на 95 млрд грн і прибирає всі капітальні видатки, які є в центральної влади, щоб зосередитися на фінансуванні воєнної кампанії, хоча також розуміє, що це спричиняє проблему економічного виживання.

"Але зараз не про це. Нам зараз потрібно створити умови, щоб ми переломили хід воєнної кампанії. Якщо це незрозуміло комусь, я не бачу сенсу вкотре про це розповідати. І шукати додаткові аргументи компромісів", - зазначив Марченко.

Він уточнив, що щодня військова кампанія вимагає 5 млрд грн із бюджету і закликав "повернутися в реальність - у ситуацію в березні-квітні 2022 року".

Проєкт держбюджету-2024 до другого читання передбачає доходи 1 трлн 768,5 млрд грн, зокрема загального фонду 1 трлн 596,6 млрд грн, і витрати 3 трлн 355,0 млрд грн, зокрема загального фонду 3 трлн 120,6 млрд грн.

Граничний дефіцит становить 1 трлн 571,5 млрд грн. Водночас, за словами Марченка, з $41 млрд зовнішнього фінансування (середньорічний курс очікується 40,7 грн/$1) наразі поки що відсутнє підтвердження надходження $29 млрд.

Перенаправлення "військового" ПДФО дасть змогу держбюджету-2024, за оцінкою Марченка, отримати близько 96 млрд грн.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ощадбанк придбав облігації нового випуску "Нової пошти" на 650 млн грн

"Нафтогаз" і Міноборони почали формування незалежної НР в "Укртатнафті"

Шмигаль доручив Міненергетики та "Укренерго" розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків відключень споживачів від електроенергії

Україна виконала всі структурні маяки до очікуваної наприкінці травня місії МВФ щодо 4-го перегляду програми EFF - заступниця міністра фінансів

Тимчасова комісія КМДА щодо "Київміськбуду" запропонує владі докапіталізувати будкомпанію

Зростання реального ВВП України у квітні-2024 сповільнилося до 4,1% - ІЕД

"Укренерго" відмовилося від обмеження енергопостачання з 11:00 до 17:00 вівторка через сонячну погоду

NovaPay конкуруватиме з банками за зарплатні картки

НБУ в понеділок опустив офіційний курс гривні на 24 коп.

Попит на зарядні станції в мережі "Епіцентр" зріс більш ніж увосьмеро

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА