09:22 08.08.2023

ФДМ заперечує постачання титанової руди ОГХК країні-агресору

3 хв читати
ФДМ заперечує постачання титанової руди ОГХК країні-агресору

Фонд державного майна (ФДМ) України заперечує постачання ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.), титанової руди країні-агресору.

При цьому в коментарі ФДМ щодо обвинувачення в нібито постачанні титанової сировини до РФ наголошується, що ОГХК, що перебуває в управлінні Фонду, веде свою діяльність прозоро і відкрито.

І уточнюється, що 7 серпня одне з українських ЗМІ розповсюдило інформацію про те, що Україна під час війни продає Росії титанову сировину для виробництва літаків і ракет, звинувачуючи державну ОГХК у постачанні сировини до країни-агресора.

"Зазначена в тексті інформація не відповідає дійсності, не містить джерел інформації, а представники видання, готуючи матеріал, не зверталися за коментарем до підприємства або Фонду держмайна", - констатується в коментарі ФДМ.

І наголошується, що ОГХК не співпрацює з державою-агресором, продукція компанії не поставляється ні в Росію, ні в Білорусь.

Ба більше - з осені 2022 року компанія посилила заходи з контролю над експортними процедурами та змінила підходи до співпраці з покупцями.

"Керівництво компанії тісно співпрацює з правоохоронними органами - інформація про всі ланцюги постачання, кінцевих споживачів, а також контроль використання продукції здійснюється працівниками ОГХК та представниками правоохоронних органів. Так само і експорт ільменітового концентрату до кінцевого споживача відбувається лише у супроводі уповноважених представників правоохоронних органів. Така координація зусиль гарантує, що сировина не потрапить до країни-агресора", - пояснюється в коментарі.

Крім того, повідомляється, що авторка статті згадує про співпрацю ОГХК з компаніями SIC LUCEAT LUX KFT (Угорщина) та BioProfTech Sp. z o.o. (Польща).

"Однак перша компанія ще з початку широкомасштабного вторгнення припинила співпрацю з країною-агресором. Друга компанія купила в ОГХК ільменітовий концентрат для кінцевого споживача в США, що підтверджено всіма необхідними документами", - пояснює Фонд.

У статті також згадується інше державне підприємство - ЗТМК, проте з використанням маніпулятивної технології подачі інформації. У більшості випадків згадані в статті компанії купували пробні партії сировини для кінцевих споживачів у США, Індії, Польщі.

Отже, закиди в постачанні ОГХК і ЗТМК своєї продукції до РФ не відповідають дійсності, резюмують у ФДМ.

"Вкотре наголошуємо, що ворог продовжує активну інформаційну війну. Ретельно перевіряйте отриману інформацію та споживайте новини тільки з офіційних джерел. ФДМУ дотримується принципів відкритості та прозорості", - наголошується в коментарі.

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" розпочало фактичну діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України ухвалив рішення про передачу йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). Раніше ці комбінати були в оренді у структур Фірташа. Потім підприємство було перетворено на ПАТ, а після - на ПрАТ.

Уряд у серпні 2016 року вніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації у 2017 році. Її терміни декілька разів відкладали, а конкурс двічі зривався.

ОГХК раніше реалізовувала продукцію більш ніж у 30 країн світу і була одним з найбільших у світі виробників титанової сировини, займаючи 4% світового ринку. Компанія видобуває титанову руду.

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекономіки оцінює зростання ВВП України у 2024 р. у 3,6%

Бізнес-асоціації пропонують оподатковувати ПДВ усі посилки із зарубіжних маркетплейсів

США внесли банк, що базується в Киргизстані, до SDN List за участь у схемі обходу санкцій проти РФ

США розширили список для припинення схем ухилення Росії від санкцій

Ціни на "автоцивілку" в Україні з 1 січня 2025 року зросли в середньому від 70% до 100% - опитування СК

АРМА розміщуватиме арештовані кошти в Сенс Банку

Група "Нафтогаз" після ранкової атаки РФ працює у штатному режимі -

Метпідприємства просять очільника Мінрозвитку про мораторій на тарифи "Укрзалізниці"

ФАО у 2025 р. передасть фермерам Херсонської області рукава для зберігання зерна, підтримає виноробів Одеської та Закарпатської областей

НБУ дозволив "Нафтогазу" валютні транзакції за кордон для виконання рішень арбітражу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА