Інтерфакс-Україна
14:49 23.05.2023

ЄС виплатив Україні четвертий транш макрофінансової допомоги в EUR1,5 млрд - комюніке

2 хв читати
ЄС виплатив Україні четвертий транш макрофінансової допомоги в EUR1,5 млрд - комюніке

Єврокомісія (ЄК) оголосила у вівторок про четверту виплату Україні EUR1,5 млрд у рамках пакета макрофінансової допомоги за 2023 рік на суму до EUR18 млрд.

"За допомогою цього інструменту ЄС прагне допомогти Україні покрити її нагальні потреби у фінансуванні за умови стабільної, передбачуваної та значної фінансової підтримки у 2023 році", - йдеться в комюніке ЄК, оприлюдненому в Брюсселі.

У ньому повідомляється, що це фінансування покликане допомогти владі України продовжувати виплачувати заробітну плату і пенсії, а також підтримувати роботу лікарень, шкіл і забезпечення житла для переселенців.

Як зазначається в повідомленні ЄК, це також дасть змогу Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновлювати зруйновану життєво важливу інфраструктуру: енергетичну, водопостачання, транспортну, включно з дорогами і мостами.

"Сьогоднішня виплата була здійснена після того, як (Європейська) комісія 23 квітня констатувала, що Україна продовжує домагатися задовільного прогресу в реалізації узгоджених умов політики та дотримується вимог до звітності, які спрямовані на забезпечення прозорого й ефективного використання коштів", - йдеться в документі.

У Брюсселі вважають, що Україна "домоглася значного прогресу в зміцненні верховенства права, посиленні фінансової стабільності, покращенні функціонування газової системи та сприянні покращенню ділового клімату".

У Єврокомісії повідомляють, що все це дає змогу планувати наступний щомісячний платіж Україні в розмірі EUR1,5 млрд у червні.

У Брюсселі нагадують, що загалом від початку бойових дій європейська допомога Україні та українцям становить близько EUR70 млрд. Це містить у собі фінансову, гуманітарну, екстрену бюджетну та військову підтримку України з боку ЄС, держав-членів та європейських фінансових установ, а також ресурси, які виділяються для допомоги державам-членам у задоволенні потреб українських біженців, ідеться в повідомленні ЄК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НБУ оштрафував банк "Південний" на 18,5 млн грн та ФК "ФІНАКО" на 1,28 млн грн

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е в 713,68 грн/МВт*год та в 742,91 грн/МВт*год – на другому

Майже 80% європейців вважають, що євро вигідний для ЄС - опитування

"Нафтогаз" запустив мобільний застосунок "Куб" для розрахунків за газ та інших дій

Кабмін дозволив "Укренерго" купувати електроенергію для покриття технологічних втрат на спецторгах - Свириденко

Впровадження збалансованого підходу щодо ПДВ на ФОП планується не раніше 2027р

Netflix купить активи Warner Bros. Discovery в рамках угоди на $72 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА