Інтерфакс-Україна
11:19 04.05.2023

Міжнародні резерви України у квітні зросли на 13% до рекорду за 11 років

2 хв читати
Міжнародні резерви України у квітні зросли на 13% до рекорду за 11 років

Міжнародні резерви України станом на 1 травня 2023 року, за попередніми даними, становлять $35 млрд 943,2 млн, досягнувши рекордно високого рівня за останні 11 років (із серпня 2011 року), повідомляє Національний банк України.

"У квітні резерви зросли на 13% (на $4,065 млрд - ІФ-У) завдяки надходженням від міжнародних партнерів на тлі подальшого зниження обсягів чистого продажу валюти Національним банком та помірних боргових виплат країни в іноземній валюті", - зазначив центробанк.

Він уточнив, що на валютні рахунки уряду в Національному банку у квітні надійшло $5,852 млрд, зокрема $2,707 млрд - у межах нової програми розширеного фінансування МВФ; $1,653 млрд - макрофінансова допомога від ЄС; $1,25 млрд - грант від США (через трастовий фонд Світового банку) і $0,243 млрд - від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Надходження зовнішньої допомоги у квітні, згідно з оцінками агентства "Інтерфакс-Україна", стало найбільшим з початку війни.

Також уряд України виплатив за обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті $446,0 млн, із яких $282,7 млн - за обслуговування і погашення валютних ОВДП, $113,1 млн - борг перед Світовим банком, решта - борг перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $107,4 млн.

НБУ додав, що чистий продаж ним валюти у квітні знижувався четвертий місяць поспіль, скоротившись порівняно з березнем на $0,299 млрд - до $1,370 млрд.

"Така динаміка у квітні зумовлена і галузевими чинниками (зменшення імпорту енергоресурсів, збільшення продажу валюти для проведення посівної, певна активізація роботи гірничо-металургійних підприємств), і подальшим обмеженням непродуктивного відпливу капіталу з України", - зазначив регулятор.

Крім того, послідовна монетарна політика НБУ, спрямована на підвищення привабливості гривневих активів, і відмова від прямого фінансування дефіциту бюджету 2023 року сприяли стабілізації курсових очікувань, додав центробанк.

Крім того, в результаті зміни ринкової вартості та курсів валют вартість фінансових інструментів у резервах збільшилася на $128,7 млн.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,7 місяця майбутнього імпорту, наголосив Нацбанк.

Як повідомлялося, наприкінці квітня НБУ підвищив прогноз міжнародних резервів країни на кінець 2023 року до $34,5 млрд із $27 млрд у січневому прогнозі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА