Інтерфакс-Україна
18:59 15.08.2022

Глава Мінфіну знизив оцінку зовнішньої допомоги у серпні до $5 млрд і констатує невизначеність із МВФ

3 хв читати
Глава Мінфіну знизив оцінку зовнішньої допомоги у серпні до $5 млрд і констатує невизначеність із МВФ

Міністерство фінансів у серпні орієнтовно очікує надходження понад $5 млрд зовнішньої допомоги порівняно з $1,7 млрд у липні та $4,4 млрд у червні, основним донором у серпні стануть США – $3 млрд, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Включаючи макрофін (макрофінансову допомогу від ЄС на EUR9 млрд, з якої поки що виділено EUR1 млрд – ІФ), ми розраховуємо вийти на суму орієнтовно $30 млрд із початку війни. Наразі отримали $14 млрд", – сказав він в інтерв'ю Forbes, оприлюдненому в понеділок.

Раніше в інтерв'ю УНІАН, що вийшло на початку серпня, Марченко повідомив про отримання з початку війни $12,7 млрд зовнішньої підтримки та плани отримати у серпні $6 млрд, а у вересні – $4,7 млрд.

Коментуючи збільшення видатків держбюджету-2022 на 270 млрд грн на оборону та безпеку, глава Мінфіну зазначив, що це "додаткова потреба у декілька місяців" і є ризики, що це не останнє таке збільшення.

За його словами, джерело покриття цих 270 млрд грн – за рахунок зовнішніх грантів та кредитів, хоча в ухваленому в понеділок відповідному законі у ВР джерелом покриття зазначено внутрішні запозичення.

Марченко не зміг оцінити, скільки з 270 млрд грн додаткових видатків вдасться покрити за рахунок ринку, а скільки від надходження податків. Він нагадав, що у липні податкова та митниця зібрали 87,9 млрд грн, а військові витрати становили 130 млрд, у результаті Нацбанк викупив ОВДП на 30 млрд грн.

"До НБУ ми намагаємося звертатися в останню чергу. Ми чудово розуміємо, що це нікому не приносить користі. Ми живемо в реальному світі й розуміємо, що це спільна проблема. З іншого боку, нам слід виходити із власних можливостей", – заявив глава Мінфіну.

Говорячи про 2023 рік, Марченко оцінив орієнтовний дефіцит держбюджету в $25-30 млрд і наголосив на важливості укладання нової програми з Міжнародним валютним фондом.

"Усі орієнтуються на МВФ як на якірного інвестора. Ми розраховуємо, що ми матимемо програму, виходячи з якої ми вестимемо переговори з іншими партнерами, зокрема Єврокомісією та США", – сказав він.

Водночас глава Мінфіну нагадав, що Україна вже подала запит, але констатував, що з МВФ поки що залишається невизначеність.

"Тепер усе залежить від МВФ - який формат співпраці він може запропонувати. Проблема в тому, що в нашому випадку жодні наявні лекала не працюють. Наприклад, експерти МВФ поки що не готові безапеляційно сприймати макрорамку, погоджену НБУ та Мінекономіки. Тому триває дискусія", - описав він поточну ситуацію.

Марченко наголосив, що нова програма МВФ без грошей не влаштовує не лише Україну, а й партнерів, оскільки після досягнутої домовленості з кредиторами про відтермінування боргу на два роки це означатиме, що Україна використовуватиме кошти інших партнерів на погашення боргу перед МВФ.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України на початку серпня звернувся до МВФ із закликом активізувати спільну роботу за новою програмою співпраці. Раніше глава Нацбанку уточнював, що Україна розраховує на нову програму співпраці з МВФ у розмірі $15-20 млрд.

Водночас радник президента України з економічних питань Олег Устенко днями повідомив, що Київ пропонує менший розмір програми – $5 млрд на 18 місяців, яка послужила б якорем для залучення від інших партнерів $15-20 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наглядова рада ОГТСУ 4 квітня розгляне звіт першого етапу конкурсу на посаду очільника компанії

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА