10:35 04.08.2022

Жолнович виступає проти скасування чи скорочення ЄСВ

2 хв читати
Жолнович виступає проти скасування чи скорочення ЄСВ

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович виступає проти скасування чи скорочення Єдиного соціального внеску (ЄСВ).

"Це неможливо. Можна говорити про ПДФО і все інше, але якщо ми зменшимо єдиний соціальний внесок, ми скоротимо підтримку наших пенсіонерів. Це дуже прості розрахунки. І тут ми уже як дуже свідомі громадяни повинні ухвалити спільне рішення. У нас до війни було 10 млн застрахованих осіб, які сплачують ЄСВ і майже 11 млн пенсіонерів, один до одного. Переважна більшість людей декларує невисокі заробітні плати, на рівні мінімальної чи трошки вище. В середньому це є внесок 1,5-2 тис. грн до Пенсійного фонду. Це означає, що кожна людина платить 2 тис. грн сьогоднішньому пенсіонеру, і ми всі хочемо, щоб наші пенсіонери жили краще", - сказала Жолнович в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання щодо можливості скорочення чи скасування ЄСВ для підтримки бізнесу.

На уточнювальне запитання, чи буде вона проти запровадження таких ініціатив, міністр відповіла ствердно.

"Так, однозначно. У всьому світі солідарна система передбачає заміщення пенсійної виплати, щоб це було 40% від заробітної плати. Якщо ми ставимо 40% заміщення, то це має бути 40% ЄСВ. Воно так і було, але його зменшили вдвічі. І зараз це знову суперечитиме математиці", - заявила вона.

За словами міністра, здійснити таке заміщення за рівної кількості застрахованих осіб і пенсіонерів, з ЄСВ 22% або ще меншим, просто неможливо.

"Або тоді нам потрібно розуміти, що ми фальшивимо, і все ПДФО перетече з проєктів розвитку в той самий Пенсійний фонд, адже ми не кинемо наших людей за межу виживання. В іншому разі люди, котрі пропонують скасувати ЄСВ, мають розуміти й казати, що готові будувати суспільство, яке відмовляється утримувати своїх пенсіонерів, хай вони живуть, як завгодно, на якісь благодійні допомоги, а пенсії ми не будемо платити. Тоді так вийде. Я не думаю, що ми справді хочемо такого рішення", - наголосила Жолнович.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогазу" не вдалося отримати згоди власників євробондів на відстрочку виплат за ними

Державний енерготрейдер АТ "ЕКУ" розпочав комерційну діяльність на внутрішньому та зовнішньому ринках

Зеленський доручив Шмигалю та Стефанчуку розглянути пропозиції громадян щодо зарплати для депутатів і членів уряду на рівні мінімального окладу

monobank із вересня підніме тариф на зняття готівки до 0,9%

ФГВФО розпочав задоволення вимог юросіб неплатоспроможного МР Банку

США куплять через СПП ООН пшеницю в України на $68 млн для пом'якшення світової продовольчої кризи – Блінкен

Райффайзен Банк запустив онлайн купівлю валюти під депозит

Заступник глави ОП Шурма допускає обсяги емісії до 60 млрд грн на місяць

Заступник глави ОП Шурма сподівається на затвердження ліберальної податкової моделі протягом пів року

Кожен п'ятий МСБ втратив понад $100 тис. через війну - опитування ЄБА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА