11:13 03.07.2022

Відновлення України має координуватися зонтичною структурою - Центр економічного відновлення

2 хв читати
Відновлення України має координуватися зонтичною структурою - Центр економічного відновлення

Поствоєнне відновлення України має координуватися зонтичною структурою, що передбачає як урядові, так і неурядові суб'єкти, щоб максимізувати синергію та ефективність, таку рекомендацію надав Центр економічного відновлення (ЦЕВ), що діє в рамках Ради з питань економічного розвитку при Кабміні.

"Визначити відповідальний орган за координацію (не управління) процесу відновлення і встановити єдині механізми координації, які допоможуть запобігти неефективності паралельного управління", – йдеться у звіті ЦЕВ, підготовленому за запитом оргкомітету Української конференції з відновлення, яка відбудеться в Лугано 4-5 липня.

Автори звіту зазначають, що завдяки успіху програми децентралізації, реформи державного управління та цифровізації держпослуг українська система держуправління краще підготовлена до післявоєнного відновлення, проте, як і раніше, відчувається брак кваліфікованих менеджерів, особливо в регіонах.

На думку ЦЕВ, держоргани України повинні бути здатні ефективно і оперативно реалізувати План відновлення без надмірної участі або зовнішньої підтримки з боку міжнародних організацій або місцевих НДО.

"Таким чином, українське державне управління має стати прозорим, орієнтованим на громадян, інклюзивним і повністю здатним забезпечити ефективне управління", – наголошується в звіті.

Для цього, згідно з документом, необхідні реформа антикорупційної системи і верховенство права (зокрема, очищення Вищої ради юстиції та прозорий відбір до Вищої кваліфікаційної комісії суддів), парламентський контроль за виконанням плану відновлення України, нарощування потенціалу місцевого управління, оцифровка і автоматизація процесу відновлення (включно з електронними контрактами, звітність, збір коштів тощо).

Крім архітектури відновлення ЦЕВ пропонує також свій погляд на чотири інших пріоритетних, на його думку, теми: інфраструктурне, економічне, соціальне відновлення і відновлення навколишнього середовища.

Зокрема, на думку експертів, під час відновлення інфраструктури варто виходити з поточних потреб, відповідати цифровому і зеленому переходам і вписуватися в комплексні плани територій і генплани міст.

ЦЕВ також пропонує зосередитися на розвитку індустріальних парків, відновити приватизацію і створити мережу центрів з підтримки бізнесу.

Щодо логістики, то в звіті пропонується розширювати залізничне сполучення з європейською колією, розвивати порти на Дунаї і річкові зв'язки з Європою, реконструювати або побудувати 5-7 аеропортів.

На думку експертів, основою економічного відновлення буде збереження макроекономічної стабільності, розширення економічних свобод, євроінтеграція та доступ на європейські ринки.

У звіті також робиться акцент на необхідності забезпечити доступ до фінансування, зокрема за рахунок державної допомоги: субсидії воєнного часу, гарантії по кредитах і зниження процентних ставок, а також покриття іпотечного кредитування, кредитування МСП зі зниженим ризиком.

Передбачається також розвиток фінансового ринку за рахунок залучення венчурного капіталу, альтернативного фінансування, створення фонду фондів і перезапуск ринку капіталу з амністією капіталу, пенсійною реформою і системою медстрахування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекономіки України прогнозує падіння економіки до кінця 2022 року 35-40%

Перші 52,7 млн грн мікрогрантів для створення власної справи в рамках програми "єРобота" перераховано 227 отримувачам

У формуванні професійного ринку оренди мають бути зацікавлені влада та бізнес – думка

Україна запропонує ЄС застосувати до українських біженців "ковідний прецедент", щоб уникнути подвійного оподаткування

НБУ зобов'язав небанківських постачальників платіжних послуг розкривати більше інформації про себе

Ахметов: "Я вірю в українську армію та підтримку західних партнерів"

Туреччина стала лідером з імпорту зерна з українських морпортів – ЗМІ

Fitch підвищило рейтинг України до "СС" після завершення операції з відтермінування виплат

"Нафтогазу" не вдалося отримати згоди власників євробондів на відстрочку виплат за ними

Державний енерготрейдер АТ "ЕКУ" розпочав комерційну діяльність на внутрішньому та зовнішньому ринках

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА