На 2% "спрощенку" перейшли 215 тис. підприємців і підприємств
Понад 215 тисяч підприємств здійснили перехід на нову податкову систему, за якою ставка становить 2% доходу, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Це понад 44 тисячі юридичних осіб та 173 тисячі фізичних осіб-підприємців (ФОП)", – сказав він, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у п'ятницю.
За його словами, дерегуляція, зменшення податків, кредити під 0%, допомога з логістики — це дозволило значній частині бізнесу повернутися до роботи. В результаті, кількість підприємств, які повністю зупинили діяльність, скоротилася майже вдвічі порівняно з початком воєнних дій - з 32% до 17%, додав Шмигаль.
Глава уряду уточнив, що з 24 лютого цього року майже 6 тис. бізнесів по всій країні скористалися програмою кредитування під 0%, а загальна сума виділених коштів становила 20,5 млрд грн.
Прем'єр зазначив також, що за останні місяці відкрито понад 20 тисяч нових ФОП, що фактично відповідає показникам 2021 року.
Крім того, уряд продовжує допомагати підприємствам, які потребують релокації: переміщено вже 517 таких підприємств, а на локаціях Фонду держмайна для них встановлено символічну плату за оренду – 1 грн за 1 кв. м, зазначив Шмигаль.
Як повідомлялося, 15 березня Верховна Рада ухвалила закон (№7137-д) про податкові стимули, який, зокрема, дозволяє компаніям та фізособам-підприємцям з обігом до 10 млрд грн сплачувати єдиний податок 2%. У Держподатковій повідомляли, що на таку систему виявили бажання перейти, зокрема, такі відомі бренди та бізнес-групи, торговельні мережі, як ТОВ "Епіцентр К", ТОВ "ЮСК Україна", ТОВ "Луї Вюіттон Україна", ППТФ "Антошка", ТОВ "Нова Лінія 1".
На кінець березня Держподаткова служба поінформувала, що на таку "спрощенку" вирішили перейти 148,5 тис. суб'єктів господарювання, з яких 29,59 тис. – юридичні особи. Потім 21 квітня голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що їхня кількість досягла майже 200 тис.