Інтерфакс-Україна
12:28 23.07.2021

Іпотека під 7% не вплинула на обсяги продажу житла в Україні - FIMA

1 хв читати
Іпотека під 7% не вплинула на обсяги продажу житла в Україні - FIMA

Іпотечна програма, яку уряд реалізує за ініціативою президента України через Фонд розвитку підприємництва, не справила впливу на обсяги продажу, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська.

Згідно з дослідженням FIMA, 53,8% опитаних управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ) не помітили впливу "іпотеки під 7%" на продаж і не очікують його надалі. При цьому 38,5% усе-таки сподіваються, що вона вплине на обсяги будівництва та продажу. Лише 7,7% оптимістично вважають програму початком активного зростання галузі.

"38,5% респондентів вбачають причину не надто успішного старту "іпотеки під 7%" у тому, що умови програми не влаштовують позичальників", - сказала Волковська.

При цьому 30,8% опитаних зазначили, що умови програми не влаштовують кредиторів і забудовників, а 7,7% просто вважають, що програма не працює.

"Те, що позичальники через зарплату в конвертах не можуть пройти фінансовий скоринг у банку, проблемою не вважають", - наголосила експерт.

Дослідження FIMA базується на онлайн-опитуванні управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ), проведеного за підсумками роботи в першому півріччі 2021 року.

Асоціацію з управління фінансами та інвестиціям (FIMA) створено у травні 2020 року. Вона об'єднує 41 фінкомпанію-управителя фондів ФФБ у Києві, Львові, Одесі, Дніпропетровську, Хмельницькому та Харкові.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Качка: у проекті угоди із США про копалини не йдеться про передачу об'єктів безпосередньо в інвестиційний фонд

Parallel відкрила два нові АЗК в Києві

Система страхування воєнних ризиків може запрацювати досить швидко після прийняття відповідного законопроєкту

"Інтерпайп" нарощує присутність на ринку Близького Сходу та Північної Африки

Бюджетні надходження від військового збору в І кв.-2025 виросли в 3,7 раза

Підприємці легпрому просять Зеленського втрутитися в ситуацію щодо тиску правоохоронців на користь імпортерів

Україна залучить $84 млн від Світового банку в межах проєкту HOPE

Кількість платників податків-членів Клубу білого бізнесу зменшилась на 55 в Ікв.-2025

"Нафтогаз" має на зиму сценарій з обмеженням споживання, але навряд чи допустить його – член НР Бойко

Міністр фінансів заперечує плани підняття податків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА