09:38 29.04.2021

"Укрлендфармінг" випустить яйця з маркуванням "Ситника геть"

3 хв читати

Два європейських підприємства, що входять в агрохолдинг "Укрлендфармінг", розпочали виробництво яєць із маркуванням "Ситника геть", "наклад" продуктової партії становитиме 1 млрд шт., повідомив агропромвиробник.

"На поличках українських магазинів невдовзі з’явиться 1 мільярд яєць з написом "Ситника геть". Ми вже почали їх виготовляти. Саме на тих двох найбільших в Європі фабриках, які НАБУ чомусь не помічає. Хай кожне це яйце буде нагадуванням всім українцям, хто винен в тому, що великодній кошик для українців суттєво подорожчав, в тому, що тисячі людей опинились без роботи, а держава недоотримала величезні кошти", - пояснюється в заяві агрохолдингу.

"Укрлендфармінг" уточнив, що у такий спосіб має намір "привітати" Артема Ситника з шестиріччям перебування на посаді директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), якого агрохолдинг вважає винним у закритті своїх 29 ферм і 12 птахофабрик.

Як повідомлялося, наприкінці листопада 2019 року МВС України за заявою НАБУ оголосило в розшук Бахматюка і його сестру, гендиректора "Авангарду" Наталію Василюк у справі про видачу Нацбанком стабкредиту VAB Банку. Раніше детективи НАБУ повідомили про підозру в цій справі екс-першому заступнику голови НБУ Олександру Писаруку, члену Ради НБУ Миколі Каленському та голові банківського нагляду Аллі Шульзі, а також іще чотирьом особам, пов'язаним із банком і компаніями ULF. Наразі цих осіб відпустили під заставу.

Бахматюк і Писарук, у свою чергу, заявляли, що відкидають усі обвинувачення і вважають цю справу сфабрикованою. На думку Бахматюка, ця дія спрямована на те, щоб зірвати досягнення домовленостей із кредиторами і пов'язана з конфліктом інтересів Ситника. Бізнесмен звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію.

Група міжнародних кредиторів групи "Укрлендфармінг" листом від 15 листопада 2019 року запропонувала уряду України обговорити можливість настання негативних наслідків для сукупних боргових вимог до агрохолдингів у зв'язку з новим розвитком правової ситуації навколо Бахматюка і ULF. У листі уточнювалося, що загальна сума тіла боргових зобов'язань групи ULF становить майже $1,65 млрд і складається з майже $1,25 млрд боргових зобов'язань перед міжнародними кредиторами та майже $400 млн - перед українськими банками (зокрема державними Укрексімбанком, Ощадбанком).

За даними "Укрлендфармінг", група компаній протягом півтора року була змушена зупинити роботу 29 ферм і восьми птахофабрик через тиск директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника.

На початку листопада 2020 року Бахматюк повідомив, що до складу агрохолдингу входили 24 елеватори загальною потужністю зберігання 3 млн тонн, насіннєві заводи, до 23 птахофабрик, вісім комбікормових виробництв. Група компаній мала понад 40 ферм молочного і м'ясного напряму, поголів'я ВРХ становило 40 тис. голів, а земельний банк - 470 тис. га, що на 170 тис. га менше, ніж до 2014 року. У липні минулого року він заявляв, що тиск НАБУ може призвести до закриття шести з 27 птахофабрик.

"Укрлендфармінг" є найбільшим агрохолдингом у Євразії. Вирощує зернові, виробляє яйця та яєчні продукти, вирощує велику рогату худобу, здійснює дистрибуцію техніки, добрив і насіння. "Авангард", що входить до нього, є найбільшим в Україні виробником яєць і яєчних продуктів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Доходи загального фонду держбюджету у квітні знизилися до 153,6 млрд грн

НБУ у вівторок зміцнив курс гривні на 15 коп.

НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків в Україні

Довгострокове контрактування дозволить вітчизняним виробникам оборонної продукції розширити виробництво - "Українська бронетехніка"

Скасування ЄС мита допомогло українському ГМК під час війни, але потрібно прибрати з євроринку російську продукцію - менеджер "Метінвесту"

Миколаїв просить у Кабміну та Верховної Ради дозволу спрямовувати на відновлення житла кошти з місцевого бюджету

Мінфін США продовжив до листопада дозвіл на пов'язані з енергетикою операції з російськими банками

Дві шахти на Донеччині були знеструмлені через обстріл, аварійної допомоги з Європи 29 квітня не залучали - Міненерго

НБУ в понеділок послабив курс гривні на 6 коп.

"Українська біржа" заявляє про відсутність підстав позбавлення її ліцензії та готова юридично відстоювати свою правоту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА