14:20 01.04.2021

Суд відкрив справу про банкрутство ІСД - ЗМІ

2 хв читати
Суд відкрив справу про банкрутство ІСД - ЗМІ

Господарський суд Донецької області відкрив провадження за позовами компанії Indumet (Люксембург) і Дніпровського меткомбінату (ДМК, Кам'янське Дніпропетровській обл.) до корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД) про порушення справи про банкрутство.

Як повідомляє видання Finbalance, рішення про порушення справи про банкрутство ІСД за ініціативою компанії Indumet суд ухвалив 30 березня поточного року.

Водночас у Єдиному держреєстрі судових рішень відповідне рішення суду наразі не оприлюднено.

Як повідомлялося, Госпсуд Донецької області провадив підготовчу роботу для порушення справи про банкрутство ІСД за позовом Indumet, яку пов'язують із російським Зовнішекономбанком (рос. Внешэкономбанк, ВЭБ). Згідно з пояснювальною частиною до постанови суду від 29 січня, оприлюдненою 2 лютого поточного року, до Госпсуду Донецької області надійшла заява Indumet про відкриття провадження у справі про банкрутство ІСД. При цьому до цього самого суду 3 лютого 2021 року надійшла ще одна позовна заява від 2 лютого про порушення справи про банкрутство ІСД - від ДМК.

Раніше міноритарний співвласник ІСД, народний депутат Сергій Тарута звинуватив керівництво російського ЗЕБ у порушенні домовленостей щодо розвитку компанії та здійснення планів з її банкрутства. За його словами, "росіяни скупили кредиторку, зокрема й компанія Indumet, створена й афілійована із ЗЕБ".

Як повідомлялося, Тарута створив ІСД у 90-ті роки зі своїм партнером Віталієм Гайдуком. Згодом до них приєднався росіянин Олег Мкртчян. Після фінансової кризи 2008 року холдинг опинився в скрутному становищі. Внаслідок цього контрольний пакет акцій ІСД 50% + 2 акції у грудні 2009 року був проданий групі російських інвесторів за фінансової підтримки ЗЕБ. Власниками 49,99% акцій ІСД залишилися Тарута та Мкртчян.

У грудні 2013 року голова ЗЕБ Володимир Дмітрієв заявляв, що банк допоміг низці російських інвесторів придбати ІСД - інвестиції становили майже $8 млрд.

"Причому йдеться і про ІСД, і про "Запоріжсталь", де ми разом із одним з найбільших бізнесменів України Рінатом Ахметовим управляємо цим комбінатом", - сказав тоді голова Зовнішекономбанку.

ІСД була заснована у 1995 році. Є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. До складу корпорації входять Алчевський меткомбінат на НКТ, над яким втрачено контроль із кінця 2017 року, а також Дніпровський металургійний комбінат (ДМК, Кам'янське Дніпропетровської обл.) і меткомбінат ISD-Dunaferr (Угорщина). ISD-Huta Czestochowa (Польща) перебуває у процесі банкрутства, ІСД втратив контроль над підприємством.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна в рамках Grain from Ukraine відправила з портів Одеси 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції

Аграрії та депутати розроблять законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для аграрного сектору

БЕБ припинило роботу восьми нелегальних АЗС у Київській області

НБУ із серпня вилучатиме з обігу банкноти 500 грн зразка 2003-2007 рр.

"Епіцентр" збільшить потужності заводу керамічної плитки до 12,5 млн кв. м на рік

Україна і комітет кредиторів погодилися про списання 37% боргу за євробондами і заміну ще 23% спецоблігаціями

Україна досягла домовленостей із Комітетом власників євробондів про реструктуризацію - Шмигаль

"ArcelorMittal Кривий Ріг" заявляє про масові перевірки ТЦК на шляхах до підприємства, що стало причиною збою у виробництві

Проєкти відновлення житла під загрозою зупинки - профільне об'єднання

Гривня знову опустилася до нового мінімуму - 41,5 грн/$1

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА