Інтерфакс-Україна
14:56 19.03.2021

Верховна Рада врегулювала роботу колекторів

2 хв читати
Верховна Рада врегулювала роботу колекторів

Верховна Рада на позачерговому засіданні в четвер ухвалила в другому читанні законопроект №4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, що посилює вимоги до роботи колекторних компаній.

Як повідомлялося, законопроект №4241 у першому читанні Верховна Рада прийняла за основу наприкінці січня 2021 року. Він встановлює правила роботи колекторів та їх регулювання, зокрема порядок реєстрації колекторної компанії, норми етичного поводження з боржниками, вимоги до нагляду за колекторною діяльністю, а також санкції за порушення.

Як раніше зазначав глава профільного фінансового комітету ВР Данило Гетманцев, "закон забороняє приниження людини під час стягнення боргу. Забороняє нічні дзвінки, дзвінки роботодавцю, сусідам, родичам, поширення персональних даних. Дає Нацбанку ефективні повноваження щодо захисту прав людей".

Нацбанк, що брав участь у його підготовці, раніше наголошував, що головною метою документа є врегулювання діяльності колекторних компаній на законодавчому рівні. "Сьогодні законодавство не визначає термінів "колектор" або "колекторна діяльність" і не регулює повноваження та правила поведінки таких компаній. Через це трапляються численні порушення прав споживачів фінансових послуг", - зазначав регулятор.

Документ також пропонує створити публічний реєстр колекторних компаній, який вестиме Нацбанк, і зобов'язати всі компанії, що здійснюють врегулювання проблемної заборгованості, зареєструватися в загальному реєстрі.

Окрім цього, передбачається, що НБУ контролюватиме дотримання колекторами законодавства, встановлюватиме додаткові вимоги до взаємодії зі споживачами, захищатиме права споживачів і розглядатиме звернення громадян.

Регулятор також отримає можливість накладати штрафні санкції або виключати порушника з реєстру колекторних компаній у разі порушень.

Згідно із законопроектом, банки та фінансові компанії ще на етапі підписання договору про споживчий кредит повинні будуть попереджати клієнта про можливість залучення колектора у разі прострочення платежу за кредитом, а також інформувати про компанію, з якою потрібно буде врегулювати можливу прострочену заборгованість.

Крім того, законопроект встановлює вичерпний перелік способів дозволеної взаємодії колектора зі споживачем фінпослуг та встановлює обмеження максимальної частоти такої взаємодії.

За порушення цих вимог передбачено відповідальність у вигляді штрафів та вилучення з реєстру колекторних компаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова НКЦПФР вважає дуже високою вірогідність появи українських віртуальних активів

Посівна-2025 на 8,7% випереджає минулорічну: посіяно 926 тис. га ярих зернових

Мита становлять значний ризик для майбутнього світової економіки - глава МВФ

"Ай Ломбард", "Ломбард Капитал", "Ломбард "Перший" та "Ломбард №1" отримали найбільшу виручку у 2024р

Заступник голови ФРС Джефферсон не бачить необхідності поспішати з подальшою зміною ставки

Торгова війна Трампа знижує ймовірність врегулювання війни в Україні майже до нуля – думка

Макрон вважає рішення Трампа про мита жорстоким і необґрунтованим

Мита США не вплинуть на курс валют та ціни на продукти в Україні – перша віце-прем’єрка

НКЦПФР вдалося сформувати кістяк команди нової генерації – голова

ЄБРР, IFC та ЧБТР надали "Галнафтогаз" EUR157 млн кредиту на ВЕС 147 МВт на Волині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА