Інтерфакс-Україна
20:44 01.03.2021

Бізнес у лютому поліпшив оцінку перспектив у відповідь на ослаблення карантину

2 хв читати
Бізнес у лютому поліпшив оцінку перспектив у відповідь на ослаблення карантину

Індекс очікувань ділової активності (ІОДА), розраховуваний Нацбанком, у лютому підскочив до 48,8 із 37,6 у січні, і це найкращий результат із жовтня 2020 року, зазначено в повідомленні центробанку в понеділок.

"У лютому підприємства всіх секторів, залучені до щомісячного опитування, поліпшили очікування за результатами своєї діяльності", - констатує НБУ.

Підприємства промисловості продемонстрували найкращу динаміку і вперше за останні чотири місяці оптимістично оцінили власні економічні перспективи: в лютому секторний індекс зріс до 50,3 із 38,6 у січні. Промисловці поліпшили свої очікування щодо обсягів виробництва продукції і нових замовлень, зокрема експортних, уточнив центробанк.

Він зазначив, що підприємства сфери торгівлі й послуг також суттєво підвищили оцінки своїх економічних перспектив після завершення січневого локдауну: індекси обох секторів зросли в лютому до 49,0 із січневих 33,3 у торговельних підприємств і 39,7 - у підприємств сфери послуг. Поліпшення очікувань обсягів нових замовлень, товарів для продажу і послуг свідчить про відновлення роботи цих секторів.

Найнижчі оцінки залишаються у підприємств будівництва (будівництва житла). Індекс сектора в лютому лише незначно покращився - до 35,3 після падіння до 33,1 в січні, йдеться в повідомленні НБУ. Згідно з ним, будівельники під впливом сезонного скорочення економічної активності очікують скорочення обсягів будівництва і нових замовлень з одночасним зростанням вартості послуг підрядників, сировини і матеріалів.

Регулятор зазначив, що загалом очікування підприємств 12-й місяць поспіль перебувають на рівні нижче рівноважного значення (50 пунктів). Підприємства всіх секторів прогнозують зростання цін на свою продукцію/послуги на тлі подорожчання сировини й товарів постачальників і поки що не очікують збільшення чисельності своїх працівників.

Щомісячне опитування проводили з 3 до 19 лютого 2021 року. У ньому взяли участь 194 підприємства. Серед опитаних підприємств 38,7% - компанії промисловості, 31,4% - сфери послуг, 25,3% - торгівлі, 4,6% - будівництва. 35,1% респондентів - великі підприємства, 28,4% - середні, 36,6% - малі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

Понад 1560 заявок зареєстровано на участь у третій групі програми REDpreneurUA

ІП "Формація.Львів" вже має 7 резидентів-виробників, після 2028 р. планується понад 50

Споживання е/е відчутно знизилося через потепління та сонячну погоду

Ціни на курячі яйця вперше з початку лютого подешевшали до 57,68 грн за десяток

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА