Інтерфакс-Україна
15:35 19.01.2021

Законопроект про створення Бюро економічної безпеки включено до порядку денного найближчого пленарного тижня Ради

2 хв читати
Законопроект про створення Бюро економічної безпеки включено до порядку денного найближчого пленарного тижня Ради

Законопроект про створення Бюро економічної безпеки (№3087-д) включено до порядку денного найближчого пленарного тижня Верховної Ради з 26 до 29 січня, повідомив перший заступник голови парламентської фракції "Слуга народу", лідер однойменної партії Олександр Корнієнко у вівторок.

"На порядку денному (на пленарний тиждень із 26 до 29 січня - ІФ) стоїть законопроект про Бюро економічної безпеки. Це важлива реформа, яка дасть змогу рухатися далі щодо виконання зобов'язань, пов'язаних із співпрацею з нашими міжнародними партнерами, і перенести функції з силових структур у таку спеціальну службу, яка займатиметься аналізом фінансів і вираженням різних думок із цього приводу, підозр і фінансових розслідувань", - сказав Корнієнко в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він наголосив, що Бюро економічної безпеки - це наступний крок із перетворення фінансової системи України на прозору структуру за світовими і європейськими зразками.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 вересня 2020 року прийняла за основу законопроект №3087-д про створення Бюро економічної безпеки, яке має стати єдиним органом із боротьбі з економічними злочинами та зняти дублювання цих функцій у різних правоохоронних органів.

Як свідчить текст законопроекту, максимальну кількість співробітників Бюро пропонується визначити в 4 тис. осіб. У свою чергу голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що нинішня кількість співробітників податкової міліції - 4,6 тис.

Ухвалений законопроект розкритикувала Європейська бізнес-асоціація (ЄБА). На думку її експертів, проект закону дозволяє лише змінити назву податкової міліції і перевести її службовців у новий орган. Окрім репутаційного ризику через можливість працевлаштування нинішніх співробітників податкової міліції в новоствореному органі, ЄБА також розкритикувала завищену, на думку асоціації, чисельність співробітників нового органу (до 4 тис. осіб), не цілком зрозумілу процедуру обрання кадрів, широкі повноваження співробітників БЕБ із використання спецзасобів, зокрема вогнепальної зброї, а також надання їм спецзвань.

Україна зобов'язалася ухвалити в першому читанні законопроект про створення нового агентства для розслідування економічних і фінансових злочинів у рамках меморандуму з ЄС.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

Уряд дозволив бронювати робітників АОЗ та ДОТ і спростив вимоги для енергокомпаній

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА