11:59 22.12.2020

Philip Morris подав позов до України в міжнародний інвестиційний арбітраж через штраф АМКУ

2 хв читати
Philip Morris подав позов до України в міжнародний інвестиційний арбітраж через штраф АМКУ

Компанії Philip Morris International (PMI) подали позов про двосторонній інвестиційний арбітраж проти уряду України у зв'язку з несправедливим, на їхню думку, рішенням Антимонопольного комітету України (АМКУ) оштрафувати їх 1,2 млрд грн у справі оптового дистриб'ютора "Тедіс Україна", повідомляється в прес-релізі PMI у вівторок.

"Рішення комітету є явним порушенням прав інвестора. Ми вважаємо, що цей спір між інвестором і державою матиме вкрай негативний вплив на інвестиційну привабливість України, а також на репутацію країни загалом", - наведено в релізі слова генерального директора "Філіп Морріс Україна" Костаса Салвараса.

Згідно з ним, позов подано 21 грудня в Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів (Вашингтон, округ Колумбія, США) у зв'язку з порушенням, на думку заявників, двосторонніх угод про взаємний захист інвестицій із США та Швейцарією.

PMI нагадує, що у 2010-2011 роках АМКУ дозволив "Тедіс" контроль над більшістю оптових продавців тютюнових виробів, проте в 2019 році той самий комітет вирішив, що українські "дочки" PMI та інші світові тютюнові виробники і "Тедіс" вступили в змову заради встановлення "Тедісом" монополії на ринку.

"Рішення комітету порушило права компаній PMI відповідно до угод між США та Україною і між Швейцарією та Україною про справедливий і рівноправний режим їхніх інвестицій в Україну та захист від свавільних і дискримінаційних дій через спричинення шкоди", - йдеться в заяві, в якій дії АМКУ названо "незаконними, нелогічними та свавіллям".

Як повідомлялося, АМКУ в жовтні 2019 року наклав штраф у розмірі 6,5 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії на чотирьох тютюнових виробників і "Тедіс Україна". Пізніше "Філіп Морріс Україна" сплатила штраф АМКУ на загальну суму понад 1,18 млрд грн, щоб уникнути нарахування пені, але в лютому 2020 року PMI подала до Міністерства юстиції України повідомлення про порушення Україною цілої низки зобов'язань, передбачених договорами про захист інвестицій.

ПрАТ "Філіп Морріс Україна" спільно з ТОВ "Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн" є афілійованими компаніями Philip Morris International, одного з найбільших світових виробників тютюнових виробів.

В Україні PMI працює понад 20 років, виробляє продукцію на фабриці в Харківській області, на підприємствах зайняті понад 1,3 тис. людей.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міжнародні партнери допоможуть поставити на одне з енергопідприємств Харківщини 5 газотурбінних установок загальною потужністю близько 100 МВт

Гривня у вівторок подешевшала до нового мінімуму

НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

Усереднення тарифів на е/е для різних класів споживання несправедливе і є обманом інвесторів - нардеп

Україна отримає грант EUR53 млн на реалізацію 4 проєктів у рамках програми CEF

Ухвалені ВР законопроєкти про податкові пільги на енергообладнання прискорять децентралізацію енергетики - Шмигаль

Україна надіслала запит ЄС на EUR4,1 млрд за Ukraine Facility

ТРЦ Respublika Park переходить на імпортну електроенергію для стабільної роботи

Турецька Onur відремонтує міст Метро в Києві за 2 млрд грн

Операційні витрати "АТБ" на альтернативне забезпечення електроенергією зросли вдев’ятеро

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА