J.P. Morgan очікує зниження ВВП України в 2020 р. на 5,1%
Аналітики J.P. Morgan прогнозують економічний спад в Україні на 5,1% ВВП у 2020 році при інфляції 3,7% з невеликим дефіцитом поточного рахунку платіжного балансу в 0,2% ВВП, ідеться в огляді від 5 травня.
Згідно з ним, наступного року зростання економіки може становити 6,3% при інфляції 6%, а за поточним рахунком буде зафіксовано невеликий профіцит в 0,1% ВВП.
Наприкінці березня J.P. Morgan оцінював падіння економіки України цього року в 2,6% з відновленням наступного на 5,1%.
Згідно з останнім прогнозом, курс гривні на кінець другого кварталу цього року може ослабнути до 29,5 грн/$1, потім зміцнитися до 29 грн/$1 на кінець третього і четвертого кварталів і повернутися до 29,5 грн/$1 на кінець першого кварталу наступного року.
Наприкінці березня J.P. Morgan допускав, що курс на кінець цього року може становити 28,5 грн/$, на кінець наступного - 29,5 грн/$1.
Аналітики банку зазначають, що Україна наближається до ухвалення банківського законопроекту - останньої вимоги для нової програми МВФ, і очікують отримання першого траншу $1,75 млрд наприкінці травня або, можливо, в червні.
У звіті зазначається, що шок COVID-19 вразив і експорт, і імпорт товарів, але також вдарив по поїздках за кордон, і поєднання цих факторів дало змогу поліпшити баланс поточного рахунку порівняно з попередніми прогнозами.
У J.P. Morgan припускають, що на тлі зниження обсягів і цін експорт металу з України може обрушитися цього року приблизно на 55%, що зіставно з падінням 2009 року. В експорті сільськогосподарської продукції в банку очікують лише обмеженого зниження, переважно через менший урожай. Експорт інших товарів, як зазначено у звіті, ймовірно, може різко скоротитися - на 40% до 2019 року.
Щодо імпорту товарів, то в J.P. Morgan прогнозують падіння на 35%, що значно краще, ніж падіння на 52% у 2009 році. Однак аналітики зазначають, що падіння імпорту може бути більш значним.
Як повідомлялося, Нацбанк України очікує падіння ВВП на 5% цього року та його відновлення наступного на 4,3%, оцінюючи дефіцит поточного рахунку цього року в 1,7% ВВП і в 3,1% ВВП наступного.