Інтерфакс-Україна
13:11 22.11.2019

Європі потрібен новий набір інструментів для підтримки економічного зростання - Лагард

3 хв читати
Європі потрібен новий набір інструментів для підтримки економічного зростання - Лагард

 Європі потрібен новий набір заходів політики для стимулювання економічного зростання, заявила голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард під час виступу на Європейському банківському конгресі в п'ятницю.

Для Лагард, яка очолила ЄЦБ 1 листопада, це перший великий виступ на новій посаді.

За її словами, стимулювальна монетарна політика була і залишається ключовим двигуном внутрішнього попиту в єврозоні, проте в найближчому майбутньому вона піддасться "стратегічному перегляду".

"Як і сказано в прогнозі з грошово-кредитної політики, вона продовжить підтримувати економічне зростання і змінюватися у відповідь на потенційні ризики відповідно до мандату ЄЦБ щодо забезпечення цінової стабільності. Ми безперервно відстежуватимемо побічні ефекти нашої політики, - заявила Лагард. - Очевидно, однак, що цілей монетарної політики можна досягти швидше і з меншою кількістю побічних ефектів, якщо одночасно задіяти інші напрями політики для стимулювання економічного зростання".

Важливим елементом у підтримці зростання, на думку Лагард, є бюджетна політика. "Йдеться не просто про сукупні витрати держав єврозони, а ще й про їхні спільні дії. Інвестиції є особливо важливою частиною заходів, які мають бути прийняті у відповідь на наявні виклики, оскільки вони забезпечують попит сьогодні й пропозицію завтра", - заявила Лагард.

"Незважаючи на те, що потреби в інвестиціях у всіх країн різні, сьогодні є аргументи на підтримку інвестицій у спільне майбутнє", - зазначила вона.

Сильна внутрішня економіка, за словами Лагард, також базується на збільшенні капіталовкладень бізнесу ц зростанні продуктивності праці.

"Компаніям необхідна впевненість у майбутньому економічному зростанні, щоб робити довгострокові інвестиції", - заявила вона.

Лагард зазначила також, що єврозона відстає від США в плані впровадження інновацій та використання переваг ери цифрових технологій. Це виражається, зокрема, і в більш слабкому підвищенні продуктивності: темпи її зростання в єврозоні з 2000 року були вдвічі нижчими, ніж у США, заявила вона.

"Щоб скоротити це відставання ми маємо використовувати один дуже потужний інструмент, наявний у нас у розпорядженні, - зміцнення нашого внутрішнього ринку, - сказала Лагард. - Завершення створення єдиного цифрового ринку, об'єднаного ринку капіталу та єдиного ринку послуг могло б дати Європі необхідний поштовх для створення нових інноваційних компаній. Усе це ключові складові економічного майбутнього Європи", - заявила вона.

У своєму виступі Лагард виділила два ключові чинники, які становлять загрозу для світової економіки.

"По-перше, це зміни у світовій торгівлі, - зазначила вона. - Тривалі торгові спори і геополітична невизначеність призводять до ослаблення зростання світової торгівлі, яка скоротилася більше ніж удвічі з минулого року. Це призвело до уповільнення глобальної економіки до мінімальних темпів із часів фінансової кризи".

Крім того, "ми бачимо глобальні зміни, насамперед на ринках, що розвиваються, - перехід моделі економіки від зовнішнього попиту до внутрішнього", - додала Лагард.

Другим фактором ризику є уповільнення економічного зростання в розвинених країнах.

"Зростання в розвинених країнах сповільнюється, з кінця 80-х рр. темпи скоротилися приблизно вдвічі. Це має відображення в зниженні глобальних процентних ставок. З огляду на те, що темпи економічного зростання є ключовим двигуном зростання процентних ставок, навіть ті країни, які спробували підвищити базові ставки, були змушені знову знизити їх", - заявила Лагард.

На завершення нова голова ЄЦБ відзначила високу невизначеність глобального економічного середовища, додавши, що це дає Європі унікальну можливість відповісти на виклики за рахунок інвестицій у своє майбутнє, зміцнення загальноєвропейських інститутів і посилення економіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА