Інтерфакс-Україна
11:32 03.10.2019

НБУ на тижні продав $200 млн для згладжування зумовлених психологічними факторами коливань курсу

3 хв читати
НБУ на тижні продав $200 млн для згладжування зумовлених психологічними факторами коливань курсу

Інтервенції Національного банку України з продажу валюти цього тижня становили $200 млн для згладжування тимчасових коливань курсу, зумовлених, насамперед, психологічними факторами, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Національному банку України.

"Пропозиція валюти зменшилася, а попит на неї дещо зріс. Однак такі коливання не зумовлені появою нових фундаментальних факторів і спричинені насамперед психологічними факторами", - прокоментував ситуацію НБУ у відповідь на запит агентства.

Нацбанк зазначив, що, незважаючи на сприятливу ситуацію на валютному ринку загалом, в окремі періоди протягом цього року курс гривні також коливався в бік ослаблення. Зокрема, така ситуація спостерігалася в березні, потім наприкінці травня – на початку червня, після чого розпочинався зворотний тренд.

У центробанку наголосили, що обсяг міжнародних резервів, який останніми місяцями коливається в межах $21-22 млрд, є достатнім для згладжування поточних коливань на валютному ринку.

"У режимі гнучкого курсоутворення коливання курсу є реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці та світі. Після періоду посилених коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги, й відбувається зворотний тренд", - зазначив регулятор.

Нацбанк нагадав, що його роль на валютному ринку - згладжувати значні коливання (як в один, так і в інший бік), які можуть бути шкідливими для економіки.

НБУ зазначив, що сприятлива ситуація на валютному ринку у вересні дозволила йому поповнити міжнародні резерви на $930 млн завдяки валютним інтервенціям із купівлі валюти. Від початку цього року чиста купівля валюти становила близько $3,7 млрд, що майже в 1,4 разу більше, ніж за 2017-2018 рр. загалом. Водночас валютні інтервенції Нацбанку не протидіяли ринковим тенденціям, і курс гривні від початку року зміцнився більше ніж на 10%, зазначили в центробанку.

У ньому пояснили, що можливості для збільшення купівлі цього року зумовлені появою нових фундаментальних факторів: насамперед стійким припливом коштів нерезидентів у гривневий держборг і рекордним зростанням урожайності зернових в Україні.

"Макрофінансова ситуація в Україні є досить стійкою. Цього року спостерігається стабільне зростання експорту та приплив інвестицій нерезидентів у державні цінні папери на противагу поміркованим обсягами імпорту та репатріації дивідендів", - зазначається у відповіді на запит агентства.

НБУ зазначив: темпи зростання експорту навіть перевищують темпи зростання імпорту, якщо не враховувати в статистичній звітності пільгове розмитнення "євроблях", успішно пройдені періоди пікових зовнішніх виплат за держборгом у травні та вересні, а зважена фіскальна та жорстка монетарна політики поступово наближають інфляцію до цільового рівня в 5%, якого, за прогнозами Нацбанку, буде досягнуто вже наступного року.

Як повідомлялося, за перші три дні поточного тижня офіційний курс гривні знизився на 3,2% - до 24,8598 грн/$1, повернувшись до рівня середини вересня. Водночас від початку року зміцнення національної валюти України сягнуло 10,2%, а нинішній її курс відповідає рівню серпня 2016 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

Посівна-2025 на 20,6% відстає від минулорічної

Матернова не вважає, що ЄС має "червоні лінії" щодо угоди України з США про мінерали

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА