11:32 03.10.2019

НБУ на тижні продав $200 млн для згладжування зумовлених психологічними факторами коливань курсу

3 хв читати
НБУ на тижні продав $200 млн для згладжування зумовлених психологічними факторами коливань курсу

Інтервенції Національного банку України з продажу валюти цього тижня становили $200 млн для згладжування тимчасових коливань курсу, зумовлених, насамперед, психологічними факторами, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Національному банку України.

"Пропозиція валюти зменшилася, а попит на неї дещо зріс. Однак такі коливання не зумовлені появою нових фундаментальних факторів і спричинені насамперед психологічними факторами", - прокоментував ситуацію НБУ у відповідь на запит агентства.

Нацбанк зазначив, що, незважаючи на сприятливу ситуацію на валютному ринку загалом, в окремі періоди протягом цього року курс гривні також коливався в бік ослаблення. Зокрема, така ситуація спостерігалася в березні, потім наприкінці травня – на початку червня, після чого розпочинався зворотний тренд.

У центробанку наголосили, що обсяг міжнародних резервів, який останніми місяцями коливається в межах $21-22 млрд, є достатнім для згладжування поточних коливань на валютному ринку.

"У режимі гнучкого курсоутворення коливання курсу є реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці та світі. Після періоду посилених коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги, й відбувається зворотний тренд", - зазначив регулятор.

Нацбанк нагадав, що його роль на валютному ринку - згладжувати значні коливання (як в один, так і в інший бік), які можуть бути шкідливими для економіки.

НБУ зазначив, що сприятлива ситуація на валютному ринку у вересні дозволила йому поповнити міжнародні резерви на $930 млн завдяки валютним інтервенціям із купівлі валюти. Від початку цього року чиста купівля валюти становила близько $3,7 млрд, що майже в 1,4 разу більше, ніж за 2017-2018 рр. загалом. Водночас валютні інтервенції Нацбанку не протидіяли ринковим тенденціям, і курс гривні від початку року зміцнився більше ніж на 10%, зазначили в центробанку.

У ньому пояснили, що можливості для збільшення купівлі цього року зумовлені появою нових фундаментальних факторів: насамперед стійким припливом коштів нерезидентів у гривневий держборг і рекордним зростанням урожайності зернових в Україні.

"Макрофінансова ситуація в Україні є досить стійкою. Цього року спостерігається стабільне зростання експорту та приплив інвестицій нерезидентів у державні цінні папери на противагу поміркованим обсягами імпорту та репатріації дивідендів", - зазначається у відповіді на запит агентства.

НБУ зазначив: темпи зростання експорту навіть перевищують темпи зростання імпорту, якщо не враховувати в статистичній звітності пільгове розмитнення "євроблях", успішно пройдені періоди пікових зовнішніх виплат за держборгом у травні та вересні, а зважена фіскальна та жорстка монетарна політики поступово наближають інфляцію до цільового рівня в 5%, якого, за прогнозами Нацбанку, буде досягнуто вже наступного року.

Як повідомлялося, за перші три дні поточного тижня офіційний курс гривні знизився на 3,2% - до 24,8598 грн/$1, повернувшись до рівня середини вересня. Водночас від початку року зміцнення національної валюти України сягнуло 10,2%, а нинішній її курс відповідає рівню серпня 2016 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін схвалив Національний план з енергетики та клімату – заступник міністра економіки

"Київтеплоенерго" відремонтувало понад 50% запланованих до ремонту у 2024р 1300 будинкових лічильників тепла

СЕО титанової "Велти" Бродський зацікавився подробицями санкцій на активи Фірташа в частині Мотронівського ГЗК

Офіційний курс гривні у вівторок послабився ще на 10 коп. - НБУ

ЗРОСТАННЯ ВВП УКРАЇНИ В I КВ.-2024 ПРИСКОРИЛОСЯ ДО 6,5% - ДЕРЖСТАТ

Держава надала максимальне "зелене світло" для розвитку розподіленої генерації - голова Держенергонагляду

"Укренерго" підтвердило інформацію про застосування 25 червня графіків відключень е/е цілу добу

УКАБ наполягає на поновленні АМКУ справи про зловживання "УЗ" монопольним становищем на ринку вантажоперевезень агротоварів

Україна вже зібрала 100 тис. тонн урожаю зернових - Мінагрополітики

"Укрнафта" стала лідером видобувної галузі з доходом 95,17 млрд грн за 2023 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА