Інтерфакс-Україна
08:19 15.09.2019

Верховний суд відправив на повторний розгляд справу про розірвання договору ФДМ з "ЕСУ" щодо покупки "Укртелекому"

3 хв читати
Верховний суд відправив на повторний розгляд справу про розірвання договору ФДМ з "ЕСУ" щодо покупки "Укртелекому"

Верховний суд України частково задовольнив касаційну скаргу Фонду держмайна (ФДМ) і скасував рішення судів нижчих інстанцій, які відмовили в задоволенні позову ФДМ до ТОВ "ЕСУ" (власник пакета акцій "Укртелекому") про розірвання договору купівлі-продажу 92,79 % акцій "Укртелекому" і стягнення $ 81,9 млн пені за прострочення виконання зобов'язань з виконання інвестпрограми.

У своїй постанові від 28 серпня Верховний суд підкреслив, що в рішеннях судів першої та апеляційної інстанції не вбачається, на підставі яких саме доказів суди дійшли висновку про здійснення інвестицій саме на суму $ 450 млн.

"Посилаючись на наявність у матеріалах справи щорічного кошторису інвестицій ТОВ "ЕСУ", суди не звернули уваги, що зазначені документи стосуються інвестицій / витрат "Укртелекому", а не "ЕСУ". З огляду на невстановлення судами попередніх інстанцій усіх обставин справи, необхідних для правильного вирішення даного спору, рішення та постанова у частині первісного позову підлягає скасуванню, а справу - спрямовано на новий розгляд", - резюмували у Верховному суді.

Як повідомлялося, в серпні Виконавча служба заарештувала близько 93% акцій "Укртелекому" за борги перед Ощадбанком.

ФДМ подав до суду позов про розірвання договору з "ЕСУ" в середині травня 2017 року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені. До справи як третьої особи на стороні відповідача було залучено Ощадбанк (Київ), в заставі у якого знаходиться зазначений пакет акцій "Укртелекому".

У жовтні 2017 року Господарський суд Києва задовольнив позов ФДМ і вирішив повернути 92,791% пакет акцій "Укртелекому" в державну власність і стягнути $ 81,9 млн пені (2,0171 млрд грн) за невиконання інвестиційних зобов'язань. Потім у грудні це рішення підтвердив апеляційний господарський суд.

Однак на початку липня 2018 року Верховний суд задовольнив касаційну скаргу "ЕСУ" і направив справу на повторний розгляд суду першої інстанції.

"Ми вважаємо прийняте рішення справедливим, і в подальшому плануємо продовжувати відстоювати свої права, використовуючи всі процесуальні можливості", - прокоментували тоді агентству "Інтерфакс-Україна" це рішення в компанії СКМ, яка є власником "ЕСУ".

ФДМ України за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської EPIC - ТОВ "ЕСУ" - за 10 млрд 575,1 млн грн. Група "СКМ" українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала "ЕСУ" в 2013 році.

"Укртелеком" - найбільший оператор фіксованого зв'язку в Україні, значну частину його клієнтів складають держоргани, навчальні, адміністративні та медичні установи, аварійні служби.

"Укртелеком" у I пол.-2019 збільшив EBITDA на 10,8% - до більш ніж 919 млн грн, а загальний дохід "Укртелекому" залишився на рівні майже 3,3 млрд грн у порівнянні з 3,249 млрд грн за аналогічний період минулого року.

 

 

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА