11:53 10.06.2019

Запуск нового ринку електроенергії має супроводжуватися переданням права встановлювати тарифи ЖКГ місцевим владам - Зубко

2 хв читати
Запуск нового ринку електроенергії має супроводжуватися переданням права встановлювати тарифи ЖКГ місцевим владам - Зубко

Неврегульованість деяких питань роботи нової моделі ринку е/е після його запуску може призвести до низки проблем в економіці, зокрема в житлово-комунальному господарстві (ЖКГ), для їх вирішення необхідно передати право встановлювати тарифи на воду і тепло місцевій владі.

Про це написав віце-прем'єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на своїй сторінці у Facebook, наголосовши, що рано чи пізно ринок е/е має запрацювати в Україні, як у будь-якій європейській країні.

Він нагадав, що Кабінет Міністрів на початку червня ухвалив рішення про спецзобов’язання, забезпечивши механізм утримання цін на е/е для населення на нинішньому рівні під час запуску нового енергоринку.

"З іншого боку, прогнозна ціна е/е для усіх інших споживачів на ринку зросте на 40-50% та сягне близько 3,25 грн. за 1 кВт год (з ПДВ). А це означає, що вона знайде відображення у собівартості товарів та послуг для того ж таки населення. І не в найгіршому стані опиняться ті підприємства, які самі регулюють ціни на свою продукцію. Заручниками ситуації стануть підприємства, вартість послуг яких регулюється на державному рівні", - написав віце-прем'єр-міністр.

За значного подорожчання е/е водоканали не зможуть її оплачувати, оскільки технічно не можуть оперативно коригувати тарифи на водопостачання і водовідведення відповідно до зміни вартості е/е, наголосив Зубко.

Він виступив за повернення місцевій владі права встановлювати тарифи на воду і тепло. На його думку, після передання цих функцій Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ситуація не покращилася - політичний аспект не усунуто, "єдиний" підхід не враховує специфіки кожного водоканалу, а тарифи переглядаються несвоєчасно і не забезпечують відшкодування витрат підприємств, що спричиняє необхідність виділення останнім дотацій із місцевих бюджетів.

Зубко висловив сподівання, що проблему економічно обґрунтованого рівня тарифів на воду врегулює законопроект №10228, зареєстрований у квітні поточного року. Віце-прем'єр також нагадав, що Мінрегіон підготував законопроект №9424, який, зокрема, стосується передання функції встановлення тарифів ЖКГ на місця, однак парламент так його і не розглянув.

Як повідомлялося, в липні 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку е/е на виконання закону "Про ринок електроенергії", ухваленого в квітні 2017 року. Плануається перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансуючого ринку, ринку "на добу вперед" і внутрішньодобового ринку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Відключення е/е у п'ятницю не плануються

ВВП України в серпні знизився на 2,1%

ЄБА: Потрібно зробити пріоритетом для наповнення держбюджету податкову і митну реформи, а не підвищувати військовий збір

Більшість бізнесів готові до відключень е/е і мають плани, як пережити зиму – опитування

"Укрфінжитло" для стимулювання "єОселі" пропонує запровадити більш гнучкі умови для регіонів

НБУ спробує переконати Раду відмовитися від підвищення податку на прибуток банків до 50%

НБУ оцінює в 130 млрд грн додатковий попит банків на ОВДП за рахунок зростання обов'язкових резервів і ліміту їх покриття ОВДП

НБУ очікувано зберіг облікову ставку 13% і знизив ставку 3-міс. ДС і кредитів рефінансування на 0,5-1 в. п.

ЄС допоможе Україні забезпечити 4,5 ГВт енергопотужностей майбутньої зими

Стефанчук: План покриття бюджету України міжнародними партнерами буде викладено після подання держбюджету

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА