14:35 21.12.2018

Фінансова стійкість України, як і раніше, залежить від співпраці з МВФ - Fitch

2 хв читати
Фінансова стійкість України, як і раніше, залежить від співпраці з МВФ - Fitch

Затвердження Міжнародним валютним фондом (МВФ) нової програми співпраці з Україною згладжує короткострокові фінансові ризики країни, в середньостроковій перспективі фінансова стійкість суверена, як і раніше, залежить від успішної співпраці з фондом, повідомляється в прес-релізі міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

"Подальша співпраця з МВФ має знизити короткострокові ризики, пов'язані з виплатами суверенного боргу та виборами наступного року", - зазначено в документі.

Водночас агентство нагадує, що потреби України в зовнішньому фінансуванні високі й надалі тільки зростатимуть унаслідок погашення у 2019 році зовнішніх облігацій на $1,7 млрд, у 2020 році - на $2,4 млрд. Крім того, Україні, ймовірно, необхідно буде продовжити співпрацю з МВФ і після закінчення 14-місячної програми, враховуючи великі виплати за зовнішнім держборгом у 2020-2021 рр.

Відповідно, Fitch наголошує: спроможність України виконувати майбутні розрахунки за зовнішнім боргом залежатиме від успішності проходження програми співпраці з МВФ.

За даними агентства, фінансові потреби країни обмежують простір для відхилення від реалізовуваної на сьогодні політики.

"Водночас антиреформістський популізм, фрагментарність політичних сил і сильні особисті інтереси в політиці становлять ризики для безперешкодного виконання програми МВФ, як це було з попередніми програмами", - наголошується в прес-релізі.

Як повідомлялося, рада директорів МВФ за підсумками засідання 18 грудня затвердила нову програму співпраці з Україною в рамках механізму stand-by (SBA). Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (близько $1,4 млрд) буде надано відразу, тоді як решту коштів - за підсумками піврічних переглядів.

За даними МВФ, нова програма SBA забезпечить підтримку економічної політики влади в 2019 році та зосередиться на утриманні макроекономічної та фінансової стабільності. Окремим пріоритетом нової програми є подальший прогрес в антикорупційних реформах, зокрема початок роботи Вищого антикорупційного суду.

Це вже 10-та програма співпраці України з фондом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА