19:20 20.12.2018

Україна і Туреччина презентували на військовому параді в Катарі створений в рамках двостороннього ВТС бойовий модуль для легкої бронетехніки

2 хв читати
Україна і Туреччина презентували на військовому параді в Катарі створений в рамках двостороннього ВТС бойовий модуль для легкої бронетехніки

Україна і Туреччина нарощують двостороннє військово-технічне співробітництво (ВТС) у рамках просування на світовий ринок озброєння перспективних спільних оборонних розробок.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі ДП "Спецтехноекспорт" у четвер, українська та турецька сторони представили на військовому параді, який відбувся 18 грудня в Досі (Катар), створений в рамках двостороннього ВТС бойовий модуль для легкої бронетехніки.

Основним озброєнням нового дистанційно-керованого бойового модуля виступає український 152-мм ПТРК "Скіф" дальністю 5 км з двома пусковими установками для ракет РК-2С розробки ДККБ "Луч". Також до складу бойового модуля входять два турецьких кулемети.

Розробником і інтегратором бойового модуля, що поставляється турецькою стороною для потреб ЗС Катару, виступила турецька Aselsan, "Спецтехноекспорт" забезпечує поставку систем лазерного наведення і ракет ДККБ "Луч".

Як уточнили в "Спецтехноекспорті", уперше українсько-турецький бойовий модуль з чотирма пусковими установками для ракет РК-2С був продемонстрований під час випробувань в Україні в травні 2018 року. Тоді бойовий модуль був встановлений на український бронеавтомобіль "Варта", а пізніше - на "Козак-2М".

Як повідомлялося, Київ і Анкара активізували двостороннє ВТС у новій геополітичній ситуації в 2014 році. У числі перспективних напрямків співпраці розглядається бронетанкобудування, авіадвигунобудування, радіолокація, навігація, зв'язок, ракетне озброєння.

Турецька Aselsan, окрім технологічного співробітництва з "Укроборонпромом" в галузі виробництва оптико-електронних приладів для військової техніки, разом з американською Harris виступає сьогодні основним закордонним партнером України за програмою переозброєння ЗСУ новими системами тактичного зв'язку УКХ і КВ-діапазону, які відповідають стандартам НАТО. За даними турецьких ЗМІ, наразі "Спецтехноекспорт" і Aselsan готують проведення спільних випробувань закуплених турецькою стороною в 2017 році українських КАЗ "Заслін-Л" для турецьких модернізованих основних бойових танків (ОБТ) М-60, і в разі успішного проведення всіх тестів , партнери почнуть переговори про налагодження серійного виробництва українських систем на території замовника.

Створене в липні 1998 року як дочірнє підприємство держкомпанії "Укрспецекспорт" державне господарське зовнішньоторговельне підприємство (ДГЗП) "Спецтехноекспорт", з 2010 року за рішенням уряду входить до держконцерну "Укроборонпром".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА