12:57 14.12.2018

Міненерговугілля розробило нові норми споживання газу для домогосподарств без лічильників

3 хв читати
Міненерговугілля розробило нові норми споживання газу для домогосподарств без лічильників

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у зв'язку зі скасуванням у судовому порядку постанови Кабінету міністрів про норми споживання газу для побутових споживачів без лічильників (№203 від 23 березня 2016 року), а також з метою встановлення економічно обґрунтованих норм розробило й оприлюднило для громадського обговорення новий документ.

Так, згідно з проектом постанови уряду, пропонується встановити норму споживання газу на одну особу для домогосподарств із газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням (ЦГВ) на рівні 5,8 куб. м на період з квітня по вересень і на рівні 8,8 куб. м на період з жовтня по березень.

Норма споживання для домогосподарств із газовою плитою і за відсутності ЦГВ і газового водонагрівача в разі затвердження проекту постанови становитиме 8,3 куб. м на квітень-вересень і 13,7 куб. м на жовтень-березень. У свою чергу споживання газу на одну особу для домогосподарств із газовою плитою і водонагрівачем пропонується закріпити на рівні 20 куб. м на період з квітня по вересень, 25 куб. м - на жовтень березень.

На випадок відсутності централізованого гарячого водопостачання норму споживання на одну людину для першої категорії домогосподарств пропонується закріпити на рівні 8,3 куб. м (квітень-вересень) і 13,7 куб. м (жовтень-березень).

Згідно з пояснювальною запискою, наразі індивідуальними лічильниками споживання газу не оснащені 24,9% домогосподарств. Їх відсутність і "необґрунтований рівень норм" (встановлених постановою №203) споживання не є мотивувальним фактором для реальної економії ресурсів, що, у свою чергу, призводить до збитків усіх суб'єктів господарювання, зокрема НАК "Нафтогаз України", в розмірі 2,681 млрд грн на рік (383 млн. куб. м природного газу). Крім того, відсутність лічильників не дає змоги реалізувати план щодо 100% комерційного обліку природного газу, що використовується в домогосподарствах.

Із посиланням на дані Асоціації газового ринку України в документі також відзначається значне розходження між середньою нормою споживання газу на одну особу на місяць із показниками загальнобудинкових лічильників газу та нормою, встановленою постановою №203.

"Суттю проекту постанови є встановлення економічно обґрунтованих норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників і виконання вимог закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", зокрема сприяння завершенню організації роботи з упровадження 100-відсоткового комерційного обліку природного газу", - зазначено в повідомленні.

Як зазначила прес-служба Міненерговугілля, проект уже подано на розгляд Кабміну.

Як повідомлялося, 27 листопада колегія суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду підтвердила рішення Окружного адміністративного суду Києва, а також Київського апеляційного адміністративного суду та скасувала дію встановлених постановою Кабміну №203 норм споживання природного газу для побутових споживачів без лічильників.

Скасована постанова встановлювала норми на рівні 3,3 куб. м, 5,4 куб. м і 10,5 куб. м відповідно. Наразі почала діяти попередня постанова, згідно з якою норми встановлено на рівні 9,8 куб. м, 18,3 куб. м і 23,6 куб. м на одну людину на місяць. Відповідно до різниці норм, клієнти облгаззбутів почали отримувати платіжки з урахуванням накопиченої за 30 місяців заборгованості.

У свою чергу "Регіональна газова компанія" (РГК) заявила, що сума боргу, зазначена в платежах, наведена в рахунках інформативно й не підлягає сплаті.


Норми споживання газу, куб. м

  Встановлені постановою №203 (у ред. від 19.08.17) Діють на сьогодні Пропоновані Міненерго, квітень-вересень/жовтень-березень
Плита газова і ЦГВ 3,3 9,8 5,8/8,8
Плита газова без ЦГВ і водонагрівача 5,4 18,3 8,3/13,7
Плита газова та водонагрівач 10,5 23,6 20/25

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

Шмигаль: Ситуація в енергетиці зараз одна з найскладніших, іще раз закликаю до економії

Для бізнесу та промисловості Києва з 18:00 п'ятниці до 07:00 суботи запроваджуються обмеження споживання електроенергії

Час обмеження потужності енергопостачання для промисловості збільшився більш ніж удвічі

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

"Епіцентр" фіксує зростання попиту на зарядні станції в 4,5 раза і готовий до можливого стрибка запитів на генератори

Дефіцит е/е значний протягом майже всієї доби, за винятком годин активної роботи ВДЕ - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА