Інтерфакс-Україна
18:12 28.09.2018

Дії НКРЕКП створюють загрозу роботі атомної генерації - глава "Енергоатому"

2 хв читати
Дії НКРЕКП створюють загрозу роботі атомної генерації - глава "Енергоатому"

Дії Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) створюють загрозу роботі атомної генерації, вважає президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

"Дії і рішення і минулого, і нинішнього складу НКРЕКУ позбавляють "Енергоатом" можливості нормально функціонувати і знищують майбутнє компанії. Штучно стримуючи оптово-ринкову ціну за рахунок атомників, НКРЕКП дозволяє приватній тепловій генерації паразитувати на державних генераціях - "Енергоатомі" та "Укргідроенерго" , - цитує його прес-служба компанії.

Ю.Недашковський зазначає, що через колосальний розрив між тарифом для теплової генерації, який сьогодні учетверо перевищує атомний тариф, в "Енергоатому" виник дефіцит коштів для закупівлі свіжого ядерного палива на суму 1,5 млрд грн.

Глава компанії також додає, що через затвердження НКРЕКП недостатнього тарифу в "Енергоатому" виникає дефіцит на суму понад 2,5 млрд грн з оплати праці та ЄСП і ще на 5 млрд із фінансування капітального будівництва та сплату інших податків.

Крім того, як зазначає президент "Енергоатому", існує загроза зриву виконання "Комплексної зведеної програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій" (КЗПБ) .Така ситуація склалася через те, що НКРЕКП з 2016 року не може узгодити проект постанови уряду про зміну цінових показників КЗПБ у зв'язку з інфляцією і девальвацією національної валюти. "У наступному році, якщо ситуація не зміниться, у компанії просто не буде коштів на фінансування таких робіт", - наголосив Ю. Недашковський.

Президент "Енергоатому" додає, що і уряд і профільний комітет парламенту надають повне сприяння роботі компанії, проте позиція НКРЕКП - протилежна.

"Минулий і нинішній склад НКРЕКП довели ситуацію з тарифоутворенням для різних видів генерацій до критичної межі. Регулятор, що має контролювати і захищати інтереси споживачів, своїм підходом до атомної енергетики заганяє атомну генерацію в глухий кут", - резюмує він.

Як повідомлялося, "Енергоатом" є оператором усіх чотирьох АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

НАЕК також експлуатує Ташлицьку ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт у турбінному режимі і побудовану на нижньому водосховищі ГАЕС Олександрівську ГЕС встановленою потужністю 11,5 МВт, які разом з Южно-Українською АЕС становлять Южно-Український енергокомплекс.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА