17:47 04.09.2018

Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи у розмірі $400 тис.

2 хв читати
Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи у розмірі $400 тис.

Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи (РЄ) у розмірі $400 тис., щоб підтримати організацію в складні часи фінансового шантажу з боку Росії, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Сьогодні Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи у розмірі 400 тис. дол. США. Росія використовує проти РЄ фінансовий шантаж. У ці складні часи організація потребує підтримки", - написав П.Клімкін на своїй сторінці в мікроблозі Twitter у вівторок.

"Приєднуйтесь до нас, інакше РЄ більше не захищатиме свої цінності та принципи", - додав глава МЗС України.

Пізніше цього дня Постійне представництво України при Раді Європи зазначило, що Україна вперше здійснила добровільний внесок до бюджету РЄ.

"Сьогодні у Страсбурзі була завершена процедура здійснення добровільного внеску України до бюджету Ради Європи в обсязі $400 тис. Фінансова ситуація в РЄ різко погіршилася в 2017 році, коли Російська Федерація використала фінансовий шантаж організації й у порушення своїх міжнародно-правових зобов'язань відмовилася сплачувати внески до бюджету Ради Європи до того часу, поки не буде відновлена повноцінна участь її делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи", - йдеться в повідомленні українського представництва при РЄ на сторінці у соцмережі Facebook.

У повідомленні зазначено, що такий крок Москви "поставив організацію в особливо скрутне становище", оскільки протягом останнього десятиліття бюджет Ради Європи формувався в умовах скорочення бюджетних видатків у більшості держав-членів.

"За цих умовах уряд України вирішив фінансово підтримати Раду Європи. Ми зробили добровільний внесок на додаток до своїх обов'язкових платежів до бюджету. Гроші будуть використані у сферах співробітництва, що є пріоритетними як для Ради Європи, так і в контексті співпраці з нашою державою", - уточнили в Представництві України при РЄ.

Зокрема, як зазначено, Україна профінансувала такі напрями співпраці: функціонування Європейського суду з прав людини, боротьба з корупцією та відмиванням грошей, запобігання тортурам, боротьба з расизмом і нетерпимістю, інтеграція ромів та кочівників у суспільство, захист меншин, розвиток рівноправ'я жінок і чоловіків, захист культурної спадщини, захист журналістики та безпеки журналістів.

"У найскладніший період сучасної історії України ми стали отримувачами допомоги з боку Ради Європи. Я радий, що сьогодні Україна стала донором такої допомоги", - зазначив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нацбанк України розробив альтернативний сценарій на випадок вищих безпекових ризиків зі зростанням ВВП у 2025 р. на 3,3%

Чистий продаж валюти НБУ цього тижня знизився до $507,8 млн

Доходи загального фонду держбюджету України у квітні-2024 знизилися до 154,6 млрд грн, видатки - до 253,4 млрд грн

Шанхай є лідером за кількістю кав'ярень у Китаї - понад 9,5 тис.

Нацбанк зняв обмеження щодо імпорту робіт і послуг та запровадив інші валютні послаблення

Державний оператор тилу посів 1 місце на Prozorro за рівнем конкурентності закупівель

Велика Британія виділила 16 млн фунтів на реалізацію в Україні 13 інноваційних проєктів в енергетиці - глава Міненерго

НБУ вимагає від Getin Holding продати Ідея Банк протягом півроку

Компанія DIM акредитувала споруджувані будинки в програмі "єОселя"

Оптові ціни на свинину перед Великоднем знизилися до 60 грн/кг

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА