13:08 05.03.2018

Україні необхідно розробити план адаптації ГТС до зниження транзиту - Домбровський

1 хв читати
Україні необхідно розробити план адаптації ГТС до зниження транзиту - Домбровський

Україні необхідно розробити план адаптації газотранспортної системи (ГТС) до скорочення обсягів транзиту, вважає в.о. голови комітету Ради з ПЕК Олександр Домбровський.

"Дуже важливо вже зараз розробити і прийняти план адаптації ГТС (до скорочення транзиту російського газу через Україну після будівництва обхідних газопроводів - ІФ). Це і перехід на зріджений газ там, де нерентабельно постачати споживачам газ по трубопроводах, і виведення з експлуатації ряду газопроводів і компресорних станцій, ряд інших заходів ", - написав він у спільній з галузевим експертом Леонідом Уніговський статті для ZN.UA.

За інформацією авторів, на сьогодні такого плану у "Укртрансгазу" немає.

"Його необхідно терміново готувати. Якщо в 2018 році не вдасться зупинити будівництво "Північного потоку-2", то, вже починаючи з 2019 року, потрібно вкладати гроші в підготовку до експлуатації нашої ГТС в усіченому варіанті. Це, ймовірно, обійдеться в сотні мільйонів доларів ", - резюмують вони.

Як повідомлялося, "Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною активною ємністю 31 млрд куб. м. Пропускна здатність газотранспортної системи (ГТС) України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, в тому числі в країни Європи - 142,5 млрд куб. м, Молдову - 3,5 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА