15:28 09.01.2025

МХП у 2024 р. запустила 18 МВт когенерації та 15 МВт СЕС для власних потреб, планує ВЕС 60 МВт - Домбровський

3 хв читати
МХП у 2024 р. запустила 18 МВт когенерації та 15 МВт СЕС для власних потреб, планує ВЕС 60 МВт - Домбровський

Міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій МХП у 2024 році ввела в експлуатацію 18 МВт когенераційних установок і 15 МВт СЕС для власних потреб, планує вже в березні ухвалити остаточне рішення щодо будівництва ВЕС 60 МВт, повідомив голова правління Global 100% RE Ukraine, президент ПрАТ "МХП Еко Енерджи" Олександр Домбровський.

"Якщо ми підбиваємо підсумки 2024 року, то наша компанія МХП і "МХП Еко Енерджи", яка спеціалізується саме на впровадженні нових енергетичних технологій, побудувала та запустила, зокрема, кілька когенераційних систем загальною потужністю 18 МВт, і плануємо у 2025 році продовжити цю роботу, щоб можна було виробляти е/е з газу та бути максимально захищеними", - сказав він під час пресконференції в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" на тему "Сонце, вітер, біогаз: як «зелена» енергетика допоможе Україні вистояти у 2025 році" в четвер.

За його словами, наступний крок - побудувати ще кілька біогазових комплексів і перевести когенерацію, що працює на природному газі, на біометан (зараз МХП продовжує реалізовувати два проєкти з виробництва біометану - ЕР).

Він висловив думку, що доцільно було б створити систему мотивації для українських виробників біометану, щоб їм було вигідно використовувати його всередині країни замість експорту.

Крім того, за словами Домбровського, торік МХП побудувало близько 15 МВт сонячної генерації для власних потреб із використанням дахів приміщень і промислових підприємств.

Він додав, що таким чином компанія має протягом тривалого часу досить дешевий ресурс, що дає змогу балансувати її внутрішню енергетичну систему.

Водночас Домброський акцентував, що базовим ключовим елементом інтеграції всіх сучасних генерувальних технологій мають виступати системи накопичення енергії (СНЕ), що виконують, зокрема, роль балансування.

"У грудні 2024 року ми під'єднали, запустили і зараз вводимо і перевіряємо всі режими роботи, найбільший індустріальний сторидж, СНЕ потужністю 2 МВт на 4 МВт*год. У 2025 році ми плануємо зробити його мультиплікацією. І це система, що надає можливість мати дуже високий рівень енергетичної безпеки всередині компанії", - пояснив голова "МХП Еко Енерджі".

Він також прокоментував питання підняття на 2024 рік тарифу НЕК "Укренерго" на передачу (майже на 30%, до 686,23 грн/МВт*год - ЕР), зазначивши, що це надає змогу не заганяти в борги всю енергосистему України, але з іншого боку додаткові тарифи лягають певним тягарем на собівартість продукції.

При цьому Домбровський назвав дуже цікавою в такому контексті модель енергозабезпечення МХП, за якої компанія намагається створювати власну енергосистему, що надає змогу відійти або зменшити витрати на розподіл і передачу е/е.

Щодо планів на 2025 рік Домбровський повідомив, що, найімовірніше, компанія вже в березні ухвалить остаточне рішення про будівництво вітропарку 60 МВт в одному з регіонів України.

"Січень-лютий, це два останні місяці, коли ми завершуємо дослідження вітрового потенціалу відповідно до стандартів, які контролює і підтримує Українська вітроенергетична асоціація. І це також буде реальний проєкт, дуже важливий, де ми не лише генеруватимемо е/е, а й трансформуватимемо її в зелений водень, як ми робимо зараз у нашій лабораторії", - розповів очільник "МХП Еко Енерджи".

"З такими технологіями ми працюємо поки що на лабораторному і пілотному рівні, але не виключено, що у 2025-му році, думаю, що це відсотків 99, що перший індустріальний зелений метан, зелений водень ми будемо виробляти", - зазначив він.

Домбровський наголосив, що енергетичну війну виграє той, хто володіє найкращими енергетичними технологіями.

"Я скажу більше, що проєкти, які сьогодні збудовані, спроєктовані і працюють в Україні за всіма напрямами, які ми представляємо, це одні з найкращих проєктів у Європі. Я хотів би, щоб усі знали, що Україна абсолютно технологічно, інноваційно не пасе задніх з точки зору впровадження та імплементації технологій відновлюваної енергетики", - резюмував він.

Джерело: https://www.youtube.com/live/omnjLGto5Xc

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

Чоловіків 50+ мобілізують лише в частини забезпечення - РТЦК

ТЦК не наділені правоохоронною функцією і під час адмінзатримання громадян сприяють працівникам поліції - майор Козак

У разі непокори співробітникам поліції або ТЦК може бути здійснено під протокол адмінзатримання громадянина на строк до 3 годин - майор Козак

ТЦК не мають права забирати засоби стільникового зв'язку у громадян - майор Козак

ВДЕ-асоціації просять бронювати більше працівників енергетики для її розвитку

Готові проєкти ВЕС на 4 ГВт дають змогу повністю виконати Нацплан розвитку ВДЕ до 2030 р. - голова УВЕА

Потужності СЕС у 2024 р. зросли на 800-850 МВт - голова АСЕУ

Українські виробники закачали до мережі вже 1 млн куб. м біометану - голова БАУ

Ситуація з керівником детективів БЕБ і корупція загалом може вплинути на довіру партнерів - Тука

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА