Інтерфакс-Україна
17:14 20.02.2018

Більшість великих компаній України має намір збільшувати в 2018 році витрати на кібербезпеку

3 хв читати
Більшість великих компаній України має намір збільшувати в 2018 році витрати на кібербезпеку

 Керівники департаментів інформаційної безпеки 75% великих компаній України відзначають необхідність збільшення в 2018 році витрат на кібербезпеку на 50% і більше, свідчать результати дослідження Ernst&Young Global Limited.

Згідно з повідомленням на сайті EY, необхідність збільшення бюджетів на кіберзахист цього року відзначили понад 90% респондентів у всьому світі.

Як свідчать дані дослідження, 78% респондентів в Україні оцінюють ступінь зрілості процесу виявлення вразливостей в їхніх компаніях як дуже низький або середній.

"Респондентами були представники провідних підприємств, установ, організацій України, більшість яких мають програму визначення втручань і формалізовану політику захисту даних. Лише 11% українських респондентів зазначили, що зовсім не мають програми контролю доступу або обмежуються неформальними заходами", - наведено в повідомленні слова старшого менеджера відділу послуг у галузі управління інформаційними технологіями та ІТ-ризиками EY в Україні Дмитра Лазученкова.

У звіті також зазначено, що формалізованої програми у сфері збирання та аналізу інформації про кіберзагрози не мають 67% українських респондентів, і лише 11% упевнені, що зможуть розпізнати складну кібератаку.

Як свідчать результати дослідження, керівництво українських компаній регулярно отримує інформацію і звіти про стан кібербезпеки в їхніх компаніях. 22% респондентів також зазначили, що відповідальна за кібербезпеку їхньої компанії особа є членом правління. У достатньому рівні обізнаності вищого керівництва у сфері інформаційної безпеки компанії упевнені 44% українських респондентів.

Водночас 76% опитаних EY у всьому світі респондентів відзначають факт виявлення кібератаки, що завдає збитків, як чинник, що найбільш сприяє збільшенню фінансування відповідних контрзаходів. При цьому 64% стверджують, що атака, яка не завдала шкоди, не стане причиною збільшення витрат на кібербезпеку, навіть попри те, що збитки від атаки можу бути виявлені не одразу.

Як зазначає EY, багато респондентів у міжнародних компаніях визнають, що недостатнє фінансування може підвищити кіберризики.

Згідно з результатами дослідження, 64% опитаних керівників великих міжнародних компаній розглядають шкідливе програмне забезпечення (52% у 2016 р.) і фішинг (51%) як найбільш небезпечні загрози за минулий рік.

EY зазначає, що найбільшою загрозою для організації вважаються необачні або неінформовані співробітники (60% респондентів порівняно з 55% у 2016-му); 77% вважають найбільш імовірним джерелом атак необережність працівників, 56% - кримінальні синдикати, 47% - дії зловмисних співробітників.

"Для поліпшення своєї готовності до реагування на кібератаки більшість компаній визнає необхідність створення центру забезпечення інформаційної безпеки (SOC), який є структурованим і координованим хабом для всіх заходів у сфері кібербезпеки", - наголошується в повідомленні.

При цьому 48% респондентів із міжнародних компаній стверджують, що досі не мають ані власного, ані аутсорсингового центру, 57% респондентів не мають спеціальної програми у сфері збирання та аналізу інформації про кіберзагрози і лише 12% упевнені, що зможуть розпізнати складну кібератаку на їхню організацію.

Опитування, проведене Ernst & Young, охопило близько 1200 керівників найбільших міжнародних (зокрема українських) компаній.

Як повідомлялося, ЄС та НАТО мають намір посилити співпрацю в протистоянні кіберзагрозам і тероризму.

У січні 2018 СБУ відкрила перший ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки, а в Міноборони України цього року розпочнуть роботу ще два американські радники - з кібербезпеки та стратегічних комунікацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Інвестконцепція Dragon Capital та Amber Infrastructure перемогла у відборі для Фонду реконструкції України від ЄК

ЄІБ надав Кредобанку портфельну гарантію на EUR6 млн для розширення кредитування ММСБ

"Доньки" МХП поручилися за можливий новий випуск його облігацій на суму до $1 млрд

Rozetka за 9 міс.-2025 заробила дві третини загального виторгу десятки лідерів онлайн-ритейлу – дослідження

РФ сьогодні атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури в Україні

Ситуація на правому березі Києва погіршилася до рівня лівого берега – CEO YASNO

Необхідно створити енергетичні батальйони для прифронту та забезпечити доплати ремонтним бригадам енергетиків – Шмигаль

Рада не змогла призначити Шмигаля першим віцепрем'єром — міністром енергетики

Торік було введено 762 МВт нової газової генерації, але темп потрібно прискорювати – Шмигаль

Шмигаль про три ключові завдання на посаді глави Міненерго: відновлення, стійкість і модернізація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА