Інтерфакс-Україна
15:06 23.12.2024

Гетманцев пропонує Раді встановити КРI для податкових і митних органів

2 хв читати
Гетманцев пропонує Раді встановити КРI для податкових і митних органів

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію до Верховної Ради законопроєкти про встановлення ключових показників ефективності (KPI) для митних і податкових органів (карти 1763587 і 1763579).

"Законопроєктами пропонується запровадити оцінку ефективності та результативності діяльності податкових і митних органів з метою підвищення прозорості та підзвітності податкових і митних органів, оптимізації процесів ухвалення управлінських рішень, усунення недоліків діяльності", - написав Гетманцев у телеграм-каналі в понеділок.

Пояснюється, що така оцінка здійснюватиметься на підставі KPI, які визначає Мінфін і які оприлюднюватимуться на вебсайтах ДПС і Держмитслужби. За результатами оцінки ДПС і Держмитслужба складатимуть звіти, які також підлягатимуть оприлюдненню на вебсайтах органів.

Законопроєкт про KPI для податкової має на увазі визначення поняття "податковий розрив" (tax gap) і запровадження щорічного обчислення та оприлюднення цього показника, визначення поняття "ключовий показник діяльності податкових органів" (KPI) і встановлення вимог до KPI, запровадження рекомендованої МВФ класифікації KPI для ДПС - стратегічні (терміном більше ніж один рік) та операційні (щорічні).

Також законопроєктами передбачено встановлення взаємозв'язку між індивідуальною оцінкою службової діяльності посадової особи та оцінкою діяльності ДПС, а також врегулювання порядку щоквартального оприлюднення інформації про виконання KPI для ДПС.

Крім того, пропонується першим звітним періодом для оцінки ефективності та результативності діяльності податкових органів визначити 2025 рік, а з урахуванням найкращих міжнародних практик (TADAT) та рекомендацій міжнародних організацій (МВФ, ОЕСР) документ пропонує перелік рекомендованих KPI для ДПС.

Проєкт щодо запровадження KPI для митниці передбачає визначення двох видів оцінки: внутрішньої (проводиться Держмитслужбою на підставі KPI, розроблених Мінфіном) і зовнішньої (проводиться незалежними експертами, які визначаються Кабміном за пропозиціями міжнародних та іноземних організацій).

Також законопроєкт, який стосується митниці, передбачає створення сприятливих умов для полегшення торгівлі та розвитку конкуренції, адміністрування митних платежів, захист суспільства, громадського здоров'я та безпеки довкілля і боротьбу з незаконним переміщенням наркотичних засобів і зброї, а також організаційний розвиток діяльності митних органів.

"Мінфіну рекомендується врахувати механізм вимірювання ефективності діяльності митних адміністрацій (WCO Performance Measurement Mechanism), розроблений Всесвітньою митною організацією під час визначення KPI для митниці", - додав очільник фінкомітету.

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА