16:52 29.11.2024

ФРУ виступає проти необґрунтованого зростання тарифів на передачу е/е та диспетчеризацію

2 хв читати
ФРУ виступає проти необґрунтованого зростання тарифів на передачу е/е та диспетчеризацію

Федерація роботодавців України (ФРУ) рішуче заперечує проти підвищення тарифів на передачу е/е енергії та диспетчеризацію, які запропонувала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Згідно із заявою, ФРУ надіслала офіційні заперечення до НКРЕКП, НЕК "Укренерго", Міністерства економіки та Міністерства енергетики з аргументацією своєї позиції та запропонувала компромісне рішення, що передбачає оптимізацію структури тарифів на ці послуги.

У заяві нагадується, що 13 листопада НКРЕКП схвалила проєкт тарифу на послугу з передачі е/е на рівні 665,27 грн/МВт*год, що означає зростання на 26%. Крім того, затверджено підвищення тарифу на диспетчерське (оперативно-технологічне) управління до 95,07 грн/МВт*год. ФРУ вважає такі підвищення неприпустимими й небезпечними для економіки країни.

"Збільшення зазначених тарифів - додаткове навантаження для українських підприємств, що в умовах війни може призвести до катастрофічних наслідків. Так, у разі підвищення лише одного тарифу - на послуги з передачі електричної енергії - витрати на енергію зростуть більш ніж на 13 млрд грн, що знизить конкурентоспроможність продукції", - констатується в заяві.

Водночас зазначено, що ситуація ускладнюється й тим, що в умовах війни багато українських підприємств зазнають значних втрат, зокрема через руйнування інфраструктури й виробничих потужностей. Підвищення тарифів призведе до падіння виробництва, що негативно позначиться на валютних і податкових надходженнях в умовах дефіциту бюджету.

Як зазначає ФРУ, деякі витрати, які закладені в проєкти тарифів, є надмірними. Зокрема, проєкт тарифу на диспетчеризацію передбачає витрати на допоміжні послуги в розмірі 11,4 млрд грн, але аналіз даних за 2024 рік показує, що реальні витрати значно нижчі. За дев'ять місяців 2024 року на диспетчеризацію було витрачено лише 2,6 млрд грн, а на закупівлю резервів заміщення - лише 67 млн грн. З огляду на зростання цін на е/е та відсутність потреби в субсидуванні газових блоків ці витрати можуть бути значно знижені.

ФРУ пропонує оптимізувати структуру тарифів на 2025 рік, зокрема встановити тариф на послуги з передачі е/е на рівні не вище ніж 530 грн/МВт*год, а тариф на диспетчеризацію - на рівні не вище ніж 60 грн/МВт*год.

ФРУ наголошує на необхідності врахування економічних реалій і забезпечення стабільності в енергетичному секторі, оскільки зростання тарифів у ці складні часи може стати непосильним тягарем для виробничого бізнесу й значно погіршить соціально-економічну ситуацію в країні, резюмується в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекономіки оцінює зростання ВВП України у 2024 р. у 3,6%

Бізнес-асоціації пропонують оподатковувати ПДВ усі посилки із зарубіжних маркетплейсів

США внесли банк, що базується в Киргизстані, до SDN List за участь у схемі обходу санкцій проти РФ

США розширили список для припинення схем ухилення Росії від санкцій

Ціни на "автоцивілку" в Україні з 1 січня 2025 року зросли в середньому від 70% до 100% - опитування СК

АРМА розміщуватиме арештовані кошти в Сенс Банку

Група "Нафтогаз" після ранкової атаки РФ працює у штатному режимі -

Метпідприємства просять очільника Мінрозвитку про мораторій на тарифи "Укрзалізниці"

ФАО у 2025 р. передасть фермерам Херсонської області рукава для зберігання зерна, підтримає виноробів Одеської та Закарпатської областей

НБУ дозволив "Нафтогазу" валютні транзакції за кордон для виконання рішень арбітражу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА