Інтерфакс-Україна
10:47 17.10.2024

УЗ і PKP Intercity можуть запустити пасажирське сполучення Рава-Руська - Варшава з 15 грудня

3 хв читати
УЗ і PKP Intercity можуть запустити пасажирське сполучення Рава-Руська - Варшава з 15 грудня

АТ "Укрзалізниця" (УЗ) веде переговори про запуск пасажирського сполучення між Варшавою і Равою-Руською рухомим складом польського державного оператора PKP Intercity, його може бути запущено з 15 грудня, повідомила пресслужба УЗ.

"Переговори між УЗ і PKP IC про запуск поїзда у сполученні Варшава - Рава-Руська тривають. Це питання обговорювалося на всіх міжнародних нарадах за участю компаній", - ідеться у відповіді пресслужби УЗ на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

Уточнюється, що угода з польською компанією SKPL, яка за договором з УЗ надає рухомий склад на маршруті Рава-Руська - Варшава, діє до 14 грудня 2024 року.

"Згідно з інформацією PKP IC поїзд сполученням Варшава - Рава-Руська може бути запущений рухомим складом PKP не раніше 15 грудня 2024 року. PKP IC опрацьовує питання виділення рухомого складу. Також сторони розглядають призначення тестової поїздки у сполученні Варшава - Рава-Руська", - повідомили у пресслужбі УЗ.

PKP IC розглядає питання запуску поїзда у складі 4 вагонів із місцями для сидіння 1 і 2 класу. Підвезення пасажирів буде здійснюватися поїздом Коломия - Рава-Руська (ДПКР) (він підвозить пасажирів до поїзда SKPL - ІФ-У), йдеться у відповіді УЗ.

"Запуск маршруту - це можливість змінити рухомий склад на більш комфортний (з кондиціонерами, розетками, двома санвузлами в кожному вагоні та більшою кількістю місць). Відповідно, зміна рухомого складу та розкладу руху поїзда призведе до збільшення населеності (заповнюваності - ІФ-У) поїзда", - наголосили в компанії.

Перевезення пасажирів залізничним транспортом у міжнародному сполученні виконуватиметься PKP IC згідно з умовами Угоди про міжнародне пасажирське сполучення та Особливих умов міжнародних перевезень (SCIC) для поїздок за проїзними документами у сполученні Схід - Захід (EWT, тариф Схід - Захід). Під час організації руху поїздів міжнародного сполучення на зазначених умовах кожна із залізниць прямування поїзда встановлює тариф по своїй території та у вагони свого формування, що оголошуються у валюті євро, і розраховуються в національній валюті країни оформлення проїзного документа на дату оформлення проїзного документа. Орієнтовна вартість проїзду може бути визначена після оголошення стороною PKP IC маршруту проїзду і вартості для ділянки поїздки територією Польщі, також повідомили в УЗ.

У компанії зазначили, що попит на залізничне сполучення з Варшавою залишається стабільно високим. Проїзні документи на поїзд № 67/68 Київ - Варшава реалізовуються в перший день продажу. Також організовано пересадочне сполучення з поїздів до Хелма в напрямку Варшави.

За період із 15 жовтня 2023 року (з моменту запуску сполучення на маршруті Рава-Руська - Варшава рухомим складом SKPL - ІФ-У) до 21 вересня 2024 року середня населеність (заповнюваність) поїзда на маршруті від Рави-Руської до Варшави становила 85%, перевезено 104,4 тис. пасажирів.

В УЗ також нагадали, що польський оператор PKP уже працював в Україні: до 2013 року курсував поїзд № 35/36 у сполученні Вроцлав - Львів. На маршруті використовувалися вагони RIC компанії PKP IC. Поїзд складався з 4 вагонів і відправлявся через день.

Раніше повідомлялося, що УЗ і польські державні залізниці PKP домовилися про розвиток інфраструктури для відновлення інтермодальних перевезень у євразійському залізничному коридорі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль закликає Євросоюз прискорити процес інтеграції України до Єдиного ринку ЄС

"Нафтогаз" відновив понад 50% втраченого після лютневих обстрілів видобутку

"Інтерпайп" продовжує розвивати систему техосвіти в Дніпрі та відкрив 12-ту шкільну локацію, збільшуючи інвестиції в освіту

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Мінфін підготував законопроєкт, що передбачає щорічну передачу даних в ДПС інтернет-платформами

Трамп вважає, що Китай хотів би укласти торговельну угоду зі США

Київ розраховує отримати понад 1,59 млрд грн пайових внесків за введені в експлуатацію у 2020-2022 рр. об’єкти

Smart Energy зупинила 3,2 млрд грн інвестицій в українські надра

Другий транш доходів від знерухомлених російських активів на 2,1 млрд євро надійде в Україну, орієнтовно, наприкінці квітня

Трамп розпорядився про паузу на 90 днів для мит щодо країн, які не вживали заходів у відповідь

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА