16:16 23.07.2024

"Київська школа економіки" має намір збільшити кількість студентів до 2-3 тис. - президент

4 хв читати
"Київська школа економіки" має намір збільшити кількість студентів до 2-3 тис. - президент

Університет "Київська школа економіки" (КШЕ, KSE), який рік тому збільшив кількість студентів втричі - до 700-750, має намір найближчим часом довести її до 2-3 тис., необхідні ресурси для цього є, заявив президент КШЕ Тимофій Милованов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Цього року ми плануємо збільшити набір студентів удвічі. Наступного року збільшимо, може, в півтора раза, але, подивимося, може, і в два. І досягти плану, щоб у нас навчалися 2-3 тис. студентів", - сказав він.

Милованов нагадав, що два роки тому в КШЕ було 200 студентів, було заплановано зрости в 10 разів.

"Але подивимося, може, буде і більше, тому що у нас зараз є ресурси, щоб вирости навіть більше. У нас є ресурси розширювати кампус, розширювати кількість викладачів, набирати їх з усього світу. Я думав раніше, як лідер університету, що проблема в ресурсах, але тепер я думаю, що проблема в людях", - зазначив президент університету.

За його словами, у КШЕ зараз є кілька десятків мільйонів доларів, щодо яких рада директорів ухвалюватиме рішення, чи витрачати їх на лабораторії, на розширення кампусу або на ендавмент.

"Загальна логіка така, що краще витрачати на активності, ніж накопичувати на себе. Це ризиковано, можливо, якби не було війни, ми дивилися б по-іншому на це, але в умовах війни ми будемо витрачати ці гроші. Наприклад, на дітей, у яких батьки загинули або у яких батьки військовослужбовці, - ми зараз видаємо велику кількість стипендій", - наголосив Милованов.

Він додав, що КШЕ, яка нещодавно запустила таку спеціальність, як інженерія БПЛА, і запускає магістратури мікро- і наноелектроніки, також витрачає кошти на лабораторії для інженерів і зараз почне будувати лабораторію.

"Ми ці лабораторії відкриємо для всіх інших університетів, тобто вони будуть відкриті не тільки для КШЕ, тому що ми хочемо бути open system: державний університет - приходь, приватний університет - приходь, дослідницький інститут або державний службовець - приходь, приватна компанія - приходь і працюй", - зазначив президент університету.

Щодо кампусу він вказав, що опитування показали необхідність шукати приміщення в місті. "Люди хочуть, щоб це було наче майже буддійський монастир, але щоб ти з нього вийшов і вже на Грушевського або на Хрещатику", - описав очікування від кампусу Милованов.

За його словами, КШЕ шукає приміщення десь поруч із наявними площами, однак навіть за наявності коштів виникає проблема юридичної чистоти пропонованих до купівлі активів.

Президент додав, що паралельно університет залучив до Global advisory council колишнього президента Гарварду та міністра фінансів США Ларі Саммерса, який зараз працює в OpenAI, а також взяв на роботу двох віцепрезидентів: директора Davis Center Гарварду Александру Вакруа (Alexandra Vacroux) та колишнього президента Eurasia Foundation Хортона Бібі-Сентера (Horton Beebe-Center).

"Вони будуть віцепрезидентами з розвитку KSE, працюватимуть разом зі мною. Таким чином, ми намагаємося побудувати доступ до глобальних знань і зв'язків та створити місце з'єднання української молоді із західним розвиненим світом", - пояснив Милованов.

На його думку, Україна зараз і після війни потребує зміни культури, в якій "багато залишилося такого, чим ми не дуже пишаємося, наприклад, поляризація, патерналізм, зневіра у собі".

"Дати людині інструменти, щоб вона повірила в себе і зробила себе - це теж частина розвитку України, розвитку держави і суспільства. Ми хочемо цю культуру розвивати і бачимо, як це зробити. Для цього треба навчити десятки тисяч людей і створити середовище, в якому людина зміниться. Дати доступ до спілкування з людьми, які є в Україні та за межами України, у яких можна вчитися", - наголосив президент університету.

Він додав, що три стовпи, на яких будується КШЕ, - це економіка, інженерія та демократичні практики.

"Раніше все це виглядало як якась ідея божевільного, і зараз для багатьох так виглядає, тому що люди зневірилися. Але мені не цікаво будувати університет у Німеччині або бути адміністратором університету в США... Ми повинні мати свої топові університети в Україні. Якщо ми не будемо всередині країни мати місця, де молоді цікаво, то вона поїде. Ми за це боремося, боремося за нашу молодь", - підсумував Милованов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА