Інтерфакс-Україна
12:06 13.05.2023

IWF дозволила брати участь атлетам із РФ і Білорусі в нейтральному статусі на змаганнях

2 хв читати
IWF дозволила брати участь атлетам із РФ і Білорусі в нейтральному статусі на змаганнях

Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) після онлайн-засідання виконавчої ради в п'ятницю ухвалила рішення схвалити і застосувати рекомендації Міжнародного олімпійського комітету щодо участі спортсменів із російським або білоруським паспортом у міжнародних змаганнях.

Як повідомляється на сайті IWF у суботу, "ці умови стосуються кваліфікаційних критеріїв, яких мають дотримуватися спортсмени з російським чи білоруським паспортом для участі в змаганнях IWF, а також дотримання їхнього статусу суворого нейтралітету під час участі в цих заходах".

У рамках цього процесу незалежні агентства проводитимуть індивідуальні перевірки всіх спортсменів і допоміжного персоналу з російськими або білоруськими паспортами.

"IWF хотіла б наголосити, що це рішення, також рішуче підтримане Комісією спортсменів IWF, є найкращим можливим балансом між збереженням незмінної позиції IWF щодо солідарності з Україною і необхідністю збереження в максимально можливій мірі можливості для всіх індивідуальних нейтральних спортсменів займатися спортом незалежно від їхньої національності", - йдеться в повідомленні.

Водночас в IWF зазначили, що "неухильно дотримувалися рекомендацій, виданих Міжнародним олімпійським комітетом" від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Як повідомлялося, у липні 2022 року міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт повідомив, що спортсменів, тренерів і суддів із РФ і Білорусі усунуто від усіх змагань під егідою IWF і EWF. "У відповідь на звернення Федерації важкої атлетики України Міжнародна IWF і Європейська EWF застосували санкції проти Росії та Білорусі за війну проти України", - йшлося в повідомленні пресслужби Мінспорту з посиланням на Гутцайта.

 

ОСТАННЄ

Відбулося жеребкування ЧС-2026: Україна потенційно потрапить до групи F - ЗМІ

Міністр спорту про ситуацію з Лискун: Це результат системної роботи ворога і недопрацювання України у формуванні національної ідентичності

Держбюджет-2026 передбачає 6,8 млрд грн фінансування сфери молоді та спорту

Президент НОК увійшов до Координаційної комісії Європейських ігор-2027

Україна виграла медальний залік Дефлімпійських ігор-2025 у Токіо – ЗМІ

Україна має пройти Швецію для подальшої боротьби за путівку на ЧС-2026 з футболу

Україна закликала World Aquatics переглянути допуск російських та білоруських спортсменів до командних змагань

Збірна України обіграла збірну Ісландії з рахунком 2:0 і вийшла у плейоф відбору ЧС-2026

Міністри та урядовці країн-партнерів просять МПК надати роз'яснення щодо наслідків повернення НПК Росії та Білорусі

Мінспорту позбавило самбіста Риндовського спортивних звань

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА