15:08 02.07.2021

67% українців вважають себе віруючими людьми, але лише 10% з них є членами релігійних громад - дослідження

2 хв читати

Київ. 2 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Тільки 10% українців, які вважають себе віруючими, регулярно відвідують релігійні заклади. Такими є дані соціологічного дослідження, спільно проведеного компанією "Active group" та аналітичним центром "Клуб експертів" і презентованого на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".


"У порівнянні з показниками 2020 року в Україні зросла кількість людей, які вважають себе скоріше не віруючими. Даний показник за рік виріс з 8 до 13%. Це може бути пов'язано зі зворотним переходом від релігійних практик до секулярних в зв'язку з закінченням критичної фази пандемії в нашій країні ", - заявив співзасновник "Клубу експертів", політолог Данило Богатирьов.
"Серед людей, які вважають себе віруючими, 86% відносять себе до православних християн, 9% до католицтва, до ісламу - 1,2%, до протестантизму - 0,7%, до язичницьких вірувань -0,3%, до іудаїзму - 0,2%", - підвів підсумки дослідження глава соціологічної компанії "Active group" Олександр Позній.
Крім того, О.Позній звернув увагу кореляцію між прихильністю православному християнству і віком громадян. За результатами дослідження було виявлено зростання кількості православних віруючих серед людей середнього і старшого віку.
На думку головного редактора інтернет-порталу "Україна по-арабськи" Мохаммада Фараджаллаха, віра повинна відповідати традиціям і побуті тієї нації, в якій її сповідують.


"Україна завжди була багатонаціональною і поліконфесійною державою, але православ'я було і залишиться головною релігією в Україні. Що стосується мусульманства тут, відсоток мусульман залишався в цілому незмінним завдяки корінним жителям, перш за все кримським татарам. [...] За 30 років незалежності кількість приїжджих, які сповідують іслам в Україні не перевищила 50-100 тисяч осіб, що не є суттєвою цифрою ", - додав М. Фараджаллах.
Багато людей визначаються з приналежністю до тієї чи іншої конфесії виходячи в першу чергу з політичних міркувань, вважає політолог, глава фонду "Українська політика" Кость Бондаренко.
"Якщо подивитися на реальну ситуацію, то політична ангажованість не дає можливості говорити про воцерковлення прихожан окремих конфесій. Одна справа - це декларувати віру, інше - воцерковлення. Це можна спостерігати щороку, коли в кінці липня організовуються хресні ходи на честь свята Хрещення Русі. при цьому ходи двох конфесій (УПЦ і ПЦУ) відрізняються. Кількість прихожан УПЦ як правило становить 200 - 300 тис осіб, які йдуть з хрестами і хоругвами, демонструючи свою відданість православ'ю. у той же час на хресних ходах ПЦУ парафіяни в основному йдуть з національними прапорами і портретами героїв українського пантеону. Це реально демонструє наявність двох підходів до релігійності в цих конфесіях ", - резюмував Бондаренко.
Повне відео см тут - https://www.youtube.com/watch?v=HazeCIxjfVo
Підписатися на канал Клуб Експертів можна тут.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Енергоатом" заборгував "Енергопроекту" понад 25 млн грн за вже виконані роботи - голова інституту

Частка економічних оптимістів серед українців знизилася з січня з 31% до 29,3% - опитування

Соцопитування: Лідерами недовіри громадян України залишаються чиновники, партії, парламент і суди - понад 70%

80% українців вірять у перемогу України, відносна більшість вважає перемогою відновлення кордонів станом на січень 2014 року - опитування

Більшість українців негативно ставиться до ідеї проведення виборів до завершення війни - опитування

54% українців довіряють Зеленському, 50% довіряють президенту як соціальному інституту - опитування

Соцопитування: 33% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 47% - у неправильному

Російська влада систематично проводить політику переселення українців з окупованих територій до РФ - аналітичний звіт

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

За два роки війни в Україні з'явилося понад 300 МВт домашніх і 90 МВт промислових СЕС - голова правління АСЕУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА