12:36 20.06.2019

Журналісти назвали цензуру з боку власника ЗМІ та низьку кваліфікацію колег основними загрозами для свободи слова в Україні - опитування

2 хв читати

Київ. 20 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Серед основних загроз свободі слова в Україні журналісти називають цензуру з боку власників ЗМІ, а також низький рівень кваліфікації колег, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва".

Згідно з даними опитування, презентованого в четвер в агентстві "Інтерфакс-Україна", журналісти вбачають цензуру з боку власників ЗМІ (70%), низький рівень кваліфікації журналістів (53%), а також фізичні погрози або загрозу життю, пов'язані з журналістською діяльністю (41%), основними загрозами свободі слова та роботі журналістів в Україні.

Відповідаючи на запитання, з якими порушеннями свободи слова та інформації респондентам особисто доводилося стикатися, 78% журналістів відповіли, що чиновники їм відмовляли в наданні суспільно важливої інформації, 42% стикалися з цензуруванням готових матеріалів або забороною оприлюднення, 38% назвали випадки замовлень завідомо неправдивої інформації з метою дискредитувати певної людини, 19% стикалися з переслідуванням. Лише 7% не стикалися з порушеннями свободи слова.

Говорячи про питання цензури в Україні, 12% заявили, що це системна проблема; 68% упевнені, що цензура існує тільки в окремих ЗМІ; 16% зазначили, що цензура існує лише в окремих випадках. Тільки 2% вважають, що цензури в Україні немає.

При цьому 94% респондентів бачать обмеження в роботі саме з боку власників ЗМІ.

Також 65% опитаних погодилися, що війна збільшила випадки самоцензури з боку журналістів.

Опитування проводив фонд "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" з 30 травня до 14 червня 2019 року на замовлення Центру прав людини ZMINA за підтримки Freedom House в Україні. Загалом було опитано 127 журналістів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА