В Україні немає реальної рівності громадян перед законом, вважають три четвертих українців - соцопитування
Більшість (54%) громадян України вважає, що соціально-економічна політика української влади спрямована насамперед на підтримку великого капіталу (багатих, олігархів), 13% вважають, що вона спрямована на підтримку малозабезпечених і непрацездатних (нижчого класу, бідних), і лише 10%, що вона спрямована на формування й підтримку середнього класу.
Як свідчать результати соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова 20-26 вересня та презентованого на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу, 75% респондентів вважають, що в Україні зовсім або здебільшого немає реальної рівності громадян перед законом, і лише 16% - що вона здебільшого або повністю є.
Відповідаючи на запитання, чим саме в їхньому розумінні є допомога держави в підвищенні рівня життя громадян, респонденти найчастіше називають установлення такого рівня зарплат, коли кожен, хто працює, зможе утримувати себе й свою сім'ю на гідному матеріальному рівні (38%). Однак порівняно з 2002 р. частка тих, хто так вважає, суттєво зменшилася (тоді вона становила 55%).
Водночас із 2002 р. зросла із 16% до 30% частка тих, хто вважає, що ця допомога полягає в субсидіях, пільгах, соціальних виплатах малозабезпеченим громадянам, а також тих, хто пов'язує цю допомогу зі створенням умов для вільного підприємництва, передусім малого й середнього бізнесу (з 5 до 8%).
Порівняно з 2018 роком із 20% до 29% зросла частка респондентів, які вважають, що система соціального захисту громадян має будуватися на забезпеченні лише непрацездатних (людей похилого віку, інвалідів, сиріт), і знизилася частка як тих, хто вважає, що держава має надавати адресну допомогу іншим групам, які опинилися в складних життєвих обставинах (із 33% до 30%), так і тих, хто вважає, що держава має захищати всіх знедолених, людей із низькими доходами (із 33% до 28%). Ті, хто вважає, що допомогу мають надавати лише непрацездатним, як і раніше, залишаються в меншості.
Опитування методом face-to-face проводили на всіх територіях, які контролює уряд України і на яких не ведуться бойові дії, серед 2016 респондентів віком від 18 років. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводили опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками агресії РФ.