Оцінка українцями економічної ситуації в країні повернулася на довоєнний рівень - соцопитування
Громадяни України досить скептично оцінюють економічну ситуацію в країні: 60% оцінюють її як дуже погану або доволі погану, лише 6% - як добру або дуже добру й 29,5% - як не погану і не добру, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова 20-26 вересня та представленого на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.
"За даними опитування, проведеного в грудні 2023 р., ці оцінки погіршилися (відповідно 66,5%, 3% і 27%). Показники останнього опитування, проведеного у вересні 2024 р., кращі, ніж у грудні 2023 р., і близькі до довоєнних показників травня 2021 р.", - йдеться в результатах дослідження.
Рівень добробуту власної сім'ї, як правило, громадяни оцінюють краще, ніж економічну ситуацію в країні. 31% оцінює його як поганий, 50% як не поганий і не добрий і 16% як добрий. "Результати опитування, проведеного у вересні 2024 року, демонструють певне поліпшення порівняно з груднем минулого року і навіть дещо кращі за показники довоєнного 2021 року", - наголошується в пресрелізі.
7% опитаних вважають, що ситуація в економіці протягом найближчих трьох місяців зміниться на краще, 31% очікують погіршення, а 48,5% вважають, що вона не зміниться. Поліпшення рівня добробуту своєї сім'ї очікують 8% респондентів, погіршення - 24%, що він не зміниться - 52%.
Опитування методом face-to-face проводили на всіх територіях, які контролює уряд України і на яких не ведуться бойові дії, серед 2016 респондентів віком від 18 років. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводили опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками агресії РФ.