15:58 18.08.2023

Україна виконає до жовтня всі узгоджені з Єврокомісією кроки, але реформи в цих сферах триватимуть і далі - Стефанішина

3 хв читати
Україна виконає до жовтня всі узгоджені з Єврокомісією кроки, але реформи в цих сферах триватимуть і далі - Стефанішина

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляє, що Україна виконає до жовтня всі узгоджені з Європейською комісією кроки, але реформи в цих сферах триватимуть і далі.

"Мій меседж полягав у тому, що ці сім рекомендацій стосуються основоположних, базових реформ, які складають основи демократичної держави. Тому те, що передбачено рекомендаціями та узгодженими пунктами, Україна виконає та реалізує", - сказала Стефанішина у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю, коментуючи свою заяву, що Україна не виконає на 100% всі рекомендації Єврокомісії до жовтня, але забезпечить виконання всіх узгоджених кроків.

За словами віцепрем'єра, Україна вже виконала значну частину завдань, але "самі реформи, як-от судова, антикорупція, деолігархізація, мають реалізовуватися постійно і не мають кінцевої дати".

"У контексті семи рекомендацій усі узгоджені кроки будуть виконані. Але це не означає, що після виконання семи рекомендацій ми припинимо боротися з корупцією, не продовжуватимемо судову реформу або не завершимо системних заходів із деолігархізації".

На уточнювальне запитання, чи є в цих семи рекомендаціях положення, які Україна не встигає виконати до жовтня, але має домовленості з партнерами, що прогрес буде враховано навіть у такому вигляді, Стефанішина відповіла, що на сьогодні про таке не йдеться.

"Основний момент невирішеності стосувався імплементації законодавства щодо деолігархізації. Сама рекомендація передбачала повну імплементацію чинного закону про боротьбу з олігархами. Але з огляду на висновки "Венеційської комісії" і Україна, і Єврокомісія домовилися, що ми будемо фокусуватися на системних заходах. Це рішення було ухвалено ще до усної оцінки Єврокомісії", - додала віцепрем'єр.

Таким чином, за словами Стефанішиної, на сьогодні є домовленість із партнерами, що Україна концентруватиметься на системних заходах у цій сфері, таких як: посилення Антимонопольного комітету, питання фінансування політичних партій, впровадження законодавства про медіа-ринок.

"Тому, ми сподіваємося, що в жовтні Європейська комісія саме в такий спосіб презентує прогрес за цією рекомендацією. А за іншими рекомендаціями я не бачу червоних ліній для України", - заявила вона.

Віцепрем'єр констатувала, що Україна вже просунулася в антикорупційному блоці, реформі Конституційного Суду, очікуються рішення Верховної Ради щодо змін до законодавства стосовно боротьби з фінансуванням тероризму та відмиванням коштів, а також уже зареєстровано у парламенті зміни до законодавства про національні меншини, які імплементують висновки "Венеційської комісії".

"Коли я говорю про 100%, ми маємо розуміти, що реалізація кожної з рекомендацій - це предмет інтерпретації, зокрема, кожною державою-членом Євросоюзу. Ми на сьогодні маємо перелік узгоджених з Єврокомісією кроків, ми за ними рухаємося, ми їх виконаємо. Але кожна держава-член ЄС може виставляти якісь додаткові питання і критерії, як Угорщина щодо національних меншин", - заявила Стефанішина.

Як повідомлялося, 17 серпня Стефанішина заявила, що до жовтня Україна не виконає на 100% усі сім рекомендацій Європейської комісії, але забезпечить виконання всіх узгоджених законодавчих та інституційних кроків.

Крім того, віцепрем'єр заявила, що Україна, згідно з рекомендацією Європейської комісії, до жовтня забезпечить відновлення електронного декларування.

14 серпня Верховній Раді пропонують привести закон "Про національні меншини" у відповідність до висновків Європейської комісії "За демократію через право" (Венеційської комісії).

17 серпня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який "гарантує прозорий, професійний і доброчесний добір суддів Конституційного Суду".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стефанчук не бачить підстав для переформатування коаліції

Закон про підвищення податків не допомагає армії, але знищує українську економіку, переконаний Порошенко

Рада підтримала виключення Одарченка й Дмитрука з парламентських комітетів

Учасники третього Саміту "Україна - Південно-Східна Європа" підтримали принципи Української формули миру - Декларація

В Україні створюється гаряча лінія для повідомлень про зловживання ТЦК і СП - Порошенко

Кличко на зустрічі з канцлером Шольцем в Лейпцигу наголосив на необхідності посилення допомоги Україні

Хорватія продовжуватиме принципово підтримувати процес вступу України до ЄС і НАТО - Пленкович

Президент Єврокомісії розкритикувала прем'єра Угорщини та закликала угорський народ до єдності з Європою

Порошенко заявив про потребу демобілізації обмежено придатних 18-25-річних військових

Кличко в Німеччині взяв участь у нагородженні престижною медіа-премією - її вручили за правду у висвітленні війни в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА