12:26 24.11.2020

Голова Держетнополітики: нам хотілося б більшої координації з владою в деяких питаннях карантину

2 хв читати
Голова Держетнополітики: нам хотілося б більшої координації з владою в деяких питаннях карантину

Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан заявляє, що якби Службу вчасно включили в консультації з карантину, то комунікацію між державою та релігійними спільнотами можна було б забезпечити максимально спокійно і результативно.

"Нам хотілося б більшої координації в деяких питаннях карантину (з урядом - ІФ). У нас максимально конструктивна комунікація з релігійними спільнотами й ми бачимо, що є дуже обережне та серйозне ставлення з їхнього боку до питань здоров’я людей. Водночас важливо, щоб карантинні заходи були зрозумілими. Якби вчасно включати нашу Службу в консультації щодо карантину, то комунікацію можна було б забезпечити максимально спокійно та результативно", - сказала Богдан в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Вона наголосила, що потенціал діалогу влади та релігійних організацій у питанні карантину на сьогодні дещо недооцінений, оскільки важливо, щоб серйозне обговорення відбувалося до того, як ухвалюється рішення.

"Звісно, навесні це була зовсім несподівана ситуація і рішення було безпрецедентним, адже в нас ніколи не було такого в країні, щоб постала необхідність поставити все "на паузу". Діяли дуже швидко, беручи до уваги досвід інших країн. І ті заходи були ефективними: у нас не було такого спалаху, як у деяких інших країнах. Звісно, карантинні обмеження мали драматичні економічні наслідки для частини індустрій", - додала вона.

Водночас Богдан наголосила, що цей період країна пройшла без особливих загострень і зіткнень.

"Знову ж таки, подяка релігійним організаціям, які вступили в діалог і з Національною поліцією України, і на рівні місцевої влади. Так, окремі порушення карантинних вимог були, але якщо подивитися на них, виходячи з кількості релігійних громад, це були радше винятки й ми пройшли цей період дуже спокійно", - зазначила вона.

На її думку, наразі, коли є профільна служба, яка перебуває в постійному контакті з релігійними спільнотами, було б дуже бажано, щоб вона завчасно отримувала пропозиції медиків щодо карантинних заходів і мала можливість заздалегідь проговорити їх із релігійними організаціями.

"Найголовніше, щоб була зрозуміла логіка рішення. Ми за завчасне планування в діалозі з релігійними спільнотами", - наголосила голова Держетнополітики.


Повний текст інтерв'ю з головою Держетнополітики Богдан буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА