10:32 29.10.2019

"Батьківщина" має намір вимагати в КС скасування законів про продаж стратегічних підприємств і сільськогосподарської землі

2 хв читати
"Батьківщина" має намір вимагати в КС скасування законів про продаж стратегічних підприємств і сільськогосподарської землі

Приватизація газотранспортної системи, розпродаж сільськогосподарської землі та стратегічних об'єктів суперечать Конституції України й підривають національну безпеку країни, тому "Батьківщина" направить до Конституційного суду подання, яке дасть змогу скасувати закони про розкрадання національного надбання, заявила лідерка однойменної парламентської фракції Юлія Тимошенко.

"Це не приватизація. Це, по суті, без грошей забрали наш прибуток, нашу ГТС, наш вплив на енергетичному полі європейського континенту. Ми проти цього", – заявила політик і зауважила, що минулого тижня ВР ухвалила в першому читанні закон, за яким 49% ГТС віддається іноземним компаніям, повідомляє у вівторок уранці прес-служба "Батьківщини".

Тимошенко повідомила, що очолювана нею політична сила підготувала низку поправок до законопроекту, які дозволять змінити його зміст, і сподівається на підтримку парламентом нової редакції документа.

Ще однією загрозою для країни лідерка партії назвала законопроект про продаж сільськогосподарської землі. За її словами, напередодні аграрний комітет рекомендував парламенту ухвалити закон, за яким 72% території України фактично піде з молотка, при цьому її власниками зможуть стати іноземці, а в одні руки продаватимуть до 210 тис. гектарів землі.

"Треба виростити власних фермерів, малих та середніх сільгоспвиробників. Вони мають не торгувати сировиною, а переробляти її і пропонувати споживачеві готову продукцію. Це може дати мільйони робочих місць. У нас 28 тис. фермерських господарств податки платять, а в Польщі – 1,5 млн", - нагадала лідерка "Батьківщини".

Особливо небезпечним Тимошенко назвала вже підписаний президентом закон про скасування переліку об’єктів стратегічної власності, заборонених до приватизації. У ньому, зокрема, пропонується продати 124 підприємства "Укроборонпрому", "Енергоатом", нафтопровід "Дружба", Укрпошту, Укрзалізницю, весь науково-дослідний комплекс країни тощо.

При цьому політик звернулася до президента й уряду з вимогою скасувати цей закон або ж розглянути вже підготовлений "Батьківщиною" законопроект про затвердження нового переліку заборонених до приватизації об'єктів, що мають стратегічне значення для держави.

"Водночас партія звертатиметься до Конституційного суду з вимогою визнати закони, які позбавляють Україну національного надбання, неконституційними й такими, що мають бути скасовані", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА