19:08 29.01.2015

Консультації про дату і формат засідання контактної групи тривають - МЗС України

2 хв читати

Консультації про формат і дату засідання тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації в Україні наразі тривають, повідомив спікер Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

"Ми поки що не можемо підтвердити, що учасники досягли остаточної домовленості. Консультації про формат і дату проведення засідання тристоронньої контактної групи тривають", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер увечері.

Раніше начальник управління інформації, прес-секретар білоруського МЗС Дмитро Мирончик повідомив агентству "Інтерфакс-Захід" про те, що засідання тристоронньої контактної групи відбудеться в Мінську 30 січня.

"Контактна група поінформувала МЗС Білорусі про те, що завтра, 30 січня, має намір провести черговий раунд переговорів. Інформацію про точне місце і точний час початку переговорів буде поширено додатково вранці в п'ятницю", - сказав він.

У МЗС Білорусі зазначили, що, згідно з практикою проведення переговорів контактної групи, зустрічі учасників проводяться лише у тому разі, якщо надійшла консолідована заява від усіх учасників переговорів.

Раніше в четвер президент України Петро Порошенко зустрівся з учасниками тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України - президентом України в 1994-2005 рр. Леонідом Кучмою, послом РФ в Україні Михайлом Зурабовим і спеціальним представником нинішнього голови ОБСЄ Гайді Тальявіні.

"Глава держави закликав учасників тристоронньої контактної групи невідкладно провести консультації з підписантами Мінських домовленостей, практичним результатом яких мають стати рішення про негайне припинення вогню і відведення важких озброєнь від лінії зіткнення, зафіксованої у Мінському меморандумі від 19 вересня 2014 року, фіксація конкретних часових рамок виходу сторін на зазначену лінію; відновлення контролю України на неконтрольованих ділянках українсько-російського державного кордону в Донецькій і Луганській областях та запровадження постійного моніторингу на кордоні з боку ОБСЄ; розблокування питання надання постраждалим районам Донецької та Луганської областей товарів першої необхідності та гуманітарної допомоги, а також істотний прогрес у звільненні заручників та незаконно утримуваних осіб", - йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Мінський меморандум датований 19 вересня 2014 року. Його підписали посол Гайді Тальявіні (ОБСЄ), другий президент України Леонід Кучма, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, а також Олександр Захарченко ("ДНР") і Ігор Плотницький ("ЛНР").

Керівники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" після вересня посилали до Мінська для консультацій лише своїх представників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА