14:23 14.04.2014

Референдум в Україні може бути проведено 25 травня лише у разі зміни відповідного закону - віце-спікер ВР

2 хв читати

Віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський сумнівається, що часові рамки, передбачені в законі про референдум, дадуть змогу провести всеукраїнський референдум 25 травня без внесення змін до цього закону.

"Навряд чи можна буде в такі швидкі терміни за народною ініціативою або за іншою ініціативою провести всеукраїнський референдум", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому віце-спікер пояснив: "Законодавство про загальнонаціональний референдум має часові рамки, відповідно до яких це може бути зроблено".

"На превеликий жаль, у місячний термін навряд чи можна з чинним законом провести референдум 25-го (травня - ІФ). Якщо до закону про всеукраїнський референдум буде внесено зміни щодо часових рамок - так, це можливо", - додав Р.Кошулинський.

В Україні нині діє закон "Про всеукраїнський референдум", який Верховна Рада ухвалила в листопаді 2012 року. Проте експерти вважають, що його виписала парламентська більшість ще під час президентства Віктора Януковича так, щоб мати можливість маніпулювати громадською думкою.

Зокрема, багато критики викликає порядок формування окружних та дільничних виборчих комісій. Згідно із законом, кандидатури до складу окружних комісій із референдуму вносять голови обласних рад, а дільничних комісій - сільські, селищні, міські голови.

У разі одночасного проведення референдуму та президентських виборів необхідно вносити зміни про синхронізацію законів у частині використання окружних і дільничних комісій із президентських виборів для проведення і референдуму.

Згідно із законом про всеукраїнський референдум, на нього не може бути винесено питання про зміну території України. Це питання може бути врегульовано лише шляхом винесення на референдум питання про ратифікацію міжнародного договору про зміну території України.

Державний устрій України визначено в статті 2 розділу I Конституції: Україна є унітарною державою.

Законопроект про внесення змін до розділів I "Загальні засади", III "Вибори. Референдум", XIII "Внесення змін до Конституції України" подає до Верховної Ради України президент України або народні депутати України, які становлять не менше ніж дві треті від конституційного складу Верховної Ради, і, за умови його ухвалення не менше ніж двома третіми від конституційного складу парламенту затверджується всеукраїнським референдумом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА