Інтерфакс-Україна
11:41 24.07.2013

Янукович підписав закон про казначейські векселі

4 хв читати
Янукович підписав закон про казначейські векселі

Кабінет Міністрів зможе використовувати казначейські векселі у встановлених ним обсягах для реструктуризації бюджетної заборгованості, що виникла станом на 1 січня 2013 року, і для оформлення заборгованості з відшкодування податку на додану вартість, якщо платник податків обрав такий варіант розрахунків.

Відповідний закон, ухвалений Верховною Радою 4 липня, президент Віктор Янукович підписав у середу.

Згідно з ним, сума заборгованості розподілятиметься на п'ять рівних частин і оформлятиметься векселями з погашенням через один, два, три, чотири і п'ять років. Передбачено також можливість сплати векселями зобов'язань перед бюджетом, але не раніше за термін їх погашення.

Перший віце-прем'єр Сергій Арбузов минулого тижня на зустрічі з Європейською бізнес асоціацією ще раз наголосив, що оформлення боргу з відшкодування ПДВ векселями буде виключно добровільним.

За його словами, уряд більше зацікавлений у запуску фінансових векселів, які випускатимуться банками і дозволять організувати безресурсне кредитування.

Водночас бізнес виступив проти цього закону, зокрема, Федерація роботодавців, очолювана Дмитром Фірташем, просила президента застосувати до нього право вето.

"Новації свідчать про намір влади вилучити у бізнесу щонайменше 20 млрд грн оборотних коштів протягом другого півріччя", - йдеться в повідомленні ФРУ в п'ятницю. На думку федерації, запропонований варіант розміщення векселів з урахуванням неринкової процентної ставки та фактично відсутності права вибору у бізнесу, означає примусову заморозку зобов'язань держави перед роботодавцями терміном до п'яти років.

ФРУ вважає, що це призведе до подальшого погіршення фінансового стану підприємств та скорочення експорту, а також збільшення від’ємного сальдо торговельного балансу і прихованого дефіциту бюджету.

Крім того, як зазначають в організації, надання органам доходів і зборів можливості фактично приймати рішення про те, яким чином відшкодовувати ПДВ - векселями або грошима, прямо веде до виникнення поля для корупції в цьому питанні. "Проблемою є також і те, що порядок обігу фінвекселів, від якого насамперед залежатиме їх ліквідність, доручено затверджувати Кабміну", - зазначено в повідомленні.

За відсутності цього порядку та заявлених обсягів випуску банки та інвесткомпанії утруднюються прогнозувати, з яким дисконтом і дохідністю торгуватимуться векселі, наголошуючи лише, що дисконт і ставки будуть суттєво вищими, ніж за випущеними раніше ПДВ-облігаціями.

До того ж торгівля векселями на біржах заборонена українським законодавством, у зв'язку з чим асоціація "Українські фондові торговці" (АУФТ) і біржа "Перспектива" запропонували створити позабіржову торговельну систему для них.

Кредиторська заборгованість загального фонду держбюджету на 1 січня 2013 року становила 4,35 млрд грн порівняно з 2,19 млрд грн роком раніше, а відшкодування ПДВ у 2013 році передбачено в обсязі 59,5 млрд грн.

Згідно з даними Державної казначейської служби, доходи загального фонду держбюджету в першому півріччі 2013 року становили 142,4 млрд грн, що лише на 1,1 млрд грн, або на 0,8%, перевищує показник за аналогічний період 2012 року. При цьому в червні доходи загального фонду становили 24,5 млрд грн, або на 6,5% менше, ніж у червні минулого року.

ДКСУ також уточнює, що до спецфонду держбюджету за січень-червень цього року надійшло 20,2 млрд грн, тоді як за аналогічний період минулого року - 21,61 млрд грн. З урахуванням раніше оприлюднених даних, у червні спецфонд отримав 2,6 млрд грн доходів, що на 21,9% менше, ніж у червні-2012.

За даними відомства, в першому півріччі поточного року обсяг відшкодування ПДВ зріс на 4,5 млрд грн, або на 19,4%, - до 27,5 млрд грн, зокрема в червні-2013 було відшкодовано 3,8 млрд грн, тоді як у червні-2012 - 3,87 млрд грн. При цьому автоматичне відшкодування ПДВ у червні поточного року збільшилося до 2,2 млрд грн із 2,13 млрд грн рік тому. Проте в цілому за півріччя обсяг автоматичного відшкодування впав на 7,3% - до 11,6 млрд грн.

Згідно із законом про держбюджет-2013 його доходи визначено в 363,123 млрд грн, зокрема за загальним фондом - 315,517 млрд грн, видатки - 412,406 млрд грн та 363,922 млрд грн відповідно. Дефіцит заплановано на рівні до 50,585 млрд грн, зокрема за загальним фондом - 44,535 млрд грн.

Доходи загального фонду держбюджету-2012 становили 289,6 млрд грн, збільшившись порівняно з 2011 роком на 23,8 млрд грн, або на 8,9%. Спеціальний фонд минулого року отримав 56,48 млрд грн, що на 7,68 млрд грн, або на 15,7% більше, ніж у 2011 році.

Бюджетне відшкодування ПДВ минулого року зросло на 3,2 млрд грн, або на 7,4% - до 46 млрд грн, зокрема в автоматичному режимі було відшкодовано 23,19 млрд грн, або 50,5%.

ОСТАННЄ

Поворозник продовжить обіймати посаду першого заступника мера Києва після звільнення з посади в КМВА - КМДА

Нацбанк спрямував запит до МІБ щодо витрат "Справи громад" та БФ Порошенка на ЗСУ, стверджують у "Євросолідарності"

Єрмак спростував інформацію про нібито підготовку виборів на літо

РФ пропонує США укладати угоду про копалини через Дмітрієва, вона передбачає часткове зняття санкцій – Зеленський

МЗС вітає ухвалення резолюції ПАРЄ "Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності"

МЗС України про поновлення Нетребко у Королівському оперному театрі у Лондоні: закликаємо припинити надавати прихильникам Путіна платформу для пропаганди

ПАРЄ заявила про недопущення безкарності РФ за агресію проти України

Мерц пообіцяв зробити ФРН стабільнішою та безпечнішою

Консерватори й соціал-демократи утворили коаліцію в Бундестазі

Тимчасове рішення по війні в Україні дасть час сторонам на перегрупування – конгрессвумен Спартц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА