Інтерфакс-Україна
16:21 07.03.2013

Генсек Ради Європи просить українську владу пояснити історією Власенка

1 хв читати

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд (Thorbjørn Jagland) просить українську владу пояснити, на якому законодавчому підставі депутат фракції "Батьківщина" Сергій Власенко був позбавлений депутатського мандата.

"Я вважаю дуже незвичайним, що обраний народом депутат може бути виключений із парламенту в такий короткий проміжок часу без визнання його винним у скоєнні серйозного злочину. Я прошу українську владу надати пояснення цим діям, які можуть вплинути на фундаментальні принципи в демократії і суверенне право народу обирати своїх представників", - йдеться в заяві генсека Ради Європи, переданій агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер у Брюсселі.

Як повідомлялося, 6 березня Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень народного депутата фракції "Батьківщина" С.Власенка.

Згідно з цим рішенням ВАСУ задовольнив позов голови Верховної Ради Володимира Рибака про дострокове припинення депутатських повноважень цього парламентарія. Позов спікера парламенту в суд аргументував суміщенням С.Власенком депутатських повноважень і адвокатською діяльністю.

С.Власенко виступає захисником екс-прем'єра України Юлії Тимошенко у кількох кримінальних справах.

ОСТАННЄ

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

Порошенко в Раді закликав змінити Держбюджет-2026 та відправити уряд у відставку

Раді пропонують ухвалити новий закон "Про політичні партії"

Чинне законодавство не дає відповіді на питання, де вибори можливі у разі припинення вогню чи завершення воєнного стану, - Айвазовська

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА