Концепція арт-об'єкта "Серце України" передбачає повну безбар'єрність та інклюзивність - гендиректор "Інтерхіму"
Концепція національного арт-об'єкта "Серце України", відкритого в географічному центрі України в Черкаській області до 30-річчя незалежності України, передбачає повну безбар'єрність та інклюзивність, розповів генеральний директор фармацевтичної компанії "ТДВ "Інтерхім" (Одеса) Анатолій Редер, яка стала генеральним партнером проекту.
"Цей об'єкт унікальний для України ще й тому, що він безбар'єрний та інклюзивний. У ньому передбачено тактильну карту та навігацію, пандуси, аудіогід і дублювання всіх інформаційних показників шрифтом Брайля. Завдяки цьому "Серце України" зможуть побачити й відчути ті, хто раніше був позбавлений такої можливості", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".
Редер нагадав, що інсталяцію "Серце України" звели замість старого недобудованого пам'ятного знака, яким раніше було позначено офіційний географічний центр України.
"Тілько-но ми дізналися про цей проект, ми відразу вирішили його підтримати. Цей арт-об'єкт - справжній символ України, прапор, встановлений у самому центрі країни. Ми хотіли, щоб якомога людей відчули місце України на карті Європи", - сказав він.
Арт-об'єкт "Серце України" споруджений повністю на кошти меценатів без залучення державного фінансування. Компанія "Інтерхім" першою приєдналася до будівництва на прохання депутатського корпусу та Черкаської ОДА.
Як повідомлялося, арт-об'єкт "Серце України" звели в Черкаській області біля села Мар'янівка до 30-річчя незалежності України.
Об'єкт складається з 25 пар крил заввишки понад 5 метрів, що уособлюють 24 області та АР Крим. Кожна пара крил прикрашена автентичним орнаментом відповідного регіону.
Згори інсталяція має вигляд величезного компаса, в центрі якого "пульсує серце". Його "биття" можна почути завдяки звуковому оформленню і побачити завдяки підсвічуванню. Відразу біля арт-об'єкта розташувався найбільший у Черкаській області прапор, який майорить над землею на висоті 52 метрів.