12:28 30.01.2023

Ексголова "Нафтогазу" Коболєв планує інвестувати в проєкти у сфері декарбонізованої енергетики

2 хв читати
Ексголова "Нафтогазу" Коболєв планує інвестувати в проєкти у сфері декарбонізованої енергетики

Ексголова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв та ексголова відділу енергетики посольства США в Україні Сурія Джаянті (Suriya Jayanti) заснували компанію ENEY, яка планує інвестувати в проєкти у сфері декарбонізованої енергетики.

"Наразі однією з робочих гіпотез є переорієнтація існуючих підприємств сектору атомної енергетики на виробництво компонентів для "нового атома" (в першу чергу виробництва ядерних реакторів нових типів та установок зберігання енергії)", - написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами Коболєва, у разі успішної реалізації проєкти, над якими він працює, підтримають українську економіку до завершення війни і прискорять програш Росії на глобальному енергетичному фронті. "Адже ренесанс ядерної енергетики та супутніх технологій може мати критичний вплив на споживання російських нафти та газу", - зазначає він.

Коболєв на сайті ENEY зазначений як засновник та CEO, Джаянті – засновник та керуючий директор. Напрямами бізнесу компанії зазначені малі модульні реактори (SMR), уловлювання вуглецю, відновлювана енергія, розвиток потужностей зі зберігання електроенергії.

"Наші цілі полягають у тому, щоб замінити активи з високим рівнем викидів парникових газів екологічно чистими альтернативами, виробляти вуглецевонейтральну електроенергію або паливо, вловлювати CO2 та інші викиди, а також створювати ємності для зберігання електроенергії для підвищення енергетичної стійкості. Ми зосередимося на енергетичному секторі і відстоюватимемо американські технології", - пояснюється на сайті ENEY.

У середині січня Коболєв в інтерв'ю президенту "Київстар" Олександру Комарову повідомив, що спочатку його компанія планує реалізувати проєкт в Україні, вкладення в який становитимуть щонайменше $15 млн.

"Маємо підтвердження отримання страховки та гарантій, які покривають некомерційні ризики. Амбітна мета – це найближчим часом реалізувати проєкт, розмір грошових вкладень у який становитиме щонайменше $15 млн інвестицій у реальний актив, який забезпечить генерацію додаткової енергії в Україні", - сказав він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стратегічна інвестрада України ухвалила Єдиний портфель публічних інвестпроєктів – Свириденко

Cersanit планує доінвестувати 15 млн грн у каолін, BGV зацікавлений у берилії - голова Житомирської ОВА

Arricano інвестує у відновлення ТРК "Сонячна галерея" та розвиток чотирьох торговельних комплексів

UGB Банк надасть "Укрнафті" 4 млрд грн для інвестпроєктів

"Нова пошта" планує збільшити в 4,5 раза інвестиції в молдовський ринок у 2024 р.

Велика Британія допоможе 5 українським громадам розробити стратегії розвитку та залучити інвестиції

Зацікавленість іноземних інвесторів в українських індустріальних парках має точковий характер - експерт

Стратегічна інвестрада має протягом вересня затвердити список публічних інвестпроєктів на 2025 рік - Шмигаль

Турецька Dalgakıran Kompresör інвестувала 400 млн грн у завод із виробництва промислового енергообладнання в Київській області

Кабмін погодив створення індустріального парку "ЕКО Мукачево"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА