19:35 19.11.2024

Держдепартамент США виділив $15 млн гранту на оцінку будівництва ММР на майданчиках ТЕС України

2 хв читати
Держдепартамент США виділив $15 млн гранту на оцінку будівництва ММР на майданчиках ТЕС України

Бюро з міжнародної безпеки та нерозповсюдження (ISN) Державного департаменту США виділило грант $15 млн на техніко-економічне обґрунтування будівництва малих модульних ядерних реакторів (ММР) на майданчиках теплових електростанцій (ТЕС) України.

"Грант, наданий Науково-дослідному інституту електроенергетики (EPRI, США) і кільком виконавцям, що підтримують її, є значним кроком у переоснащенні українських вугільних підприємств американською технологією ММР", - ідеться в повідомленні Denetek у Linkedin.

Denetek створено в рамках партнерства групи "ДТЕК" Ріната Ахметова та американської компанії з декарбонізації Eney, заснованої ексголовою НАК "Нафтогаз України" Андрієм Коболєвим та ексголовою відділу енергетики посольства США в Україні Сурією Джаянті (Suriya Jayanti).

Мета Denetek - упровадження передових технологій в Україні та за її межами для заміни застарілої енергетичної інфраструктури на альтернативи з нульовим викидом вуглецю, зокрема ММР.

Як повідомлялося, Denetek і EPRI підписали меморандум про взаєморозуміння у квітні 2022 року, який спрямований на просування розробки технології ММР в Україні.

Міністерство енергетики України 17 листопада 2024 року оголосило про спільний із США запуск трьох нових проєктів у сфері ММР. Програма передбачає реалізацію трьох взаємопов'язаних проєктів: будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку (проєкт "Чисте паливо"), конверсію вугільних електростанцій на ММР (проєкт "Фенікс") і розроблення дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР (проєкт "Чиста сталь").

В Україні розвиток технології ММР розглядають як важливий елемент повоєнного оновлення країни, що сприятиме енергетичній безпеці й декарбонізації економіки.

 

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА